Strona główna Kultura Nullizmatyk z Porkiem i świdnickimi muzykami w Klubie Bolko

Nullizmatyk z Porkiem i świdnickimi muzykami w Klubie Bolko

0

Wałbrzyski raper i producent Nullo to postać, którą kojarzy większość fanów hip-hopu, chociaż nie tylko ich zainteresuje nadchodzący koncert Nullizmatyki. Na scenie w Klubie Bolko w sobotę 21 stycznia wspomoże go wokalnie Pork Pores Porkinson, a instrumentalnie – pełen skład świdnickich muzyków. Jako support wystąpi Opus Magnum z DJ Creonem.

Nullizmatyka to projekt Nullo, tworzony z utalentowanymi świdniczanami, z którymi nawiązał kontakt podczas Wielkiej Rapsodii Świdnickiej. Doświadczeni w wielu gatunkach, na scenie uwalniają stylowy rap przesiąknięty scratchami DJ Slime’a (Mistrz Polski DJ’ów IDA), rockowym brzmieniem gitary „Pablo” Sierakowskiego, funkowym groovem sekcji Rytmicznej (B. Bednarz (bas), M. Chochołek (perkusja)! Repertuar koncertu to najnowsze utwory Nullo („Sky is the limit”, „Tu i teraz”) oraz nowe aranżacje kawałków z jego solowego „SPG Dystrykt”, które nigdy wcześniej nie były wykonywane na żywo. W zróżnicowanym secie nie zabraknie też utworów m.in. Porka czy… Queen!

Na supporcie Opus Magnum, czyli najnowszy projekt DJ Creona. Debiutancki “Rok Zero” wydany w 2016 roku połączył mocną, dynamiczną i pełną agresji muzykę z rapem i hardcore-ową wokalną ekspresją.

Koncert w Klubie Bolko odbędzie się w sobotę 27 stycznia. Wstęp od godz. 19.30, a początek wydarzenia o 20.00. Bilety w przedsprzedaży dostępne w Informacji Turystycznej w Świdnicy w cenie 20 zł a w dniu koncertu na bramce po 30 zł.

Koncerty Nullizmatyki to nowy wymiar twórczości wałbrzyskiego rapera, ale nie jedyny. W grudniu ukazało się dwupłytowe, kolekcjonerskie wydanie “SPG Dystrykt” na winylu, które można nabyć podczas koncertów. Poznaliśmy też “Urszulkę” – mroczny, pierwszy utwór zapowiadający album “Świat Odwróconego Dekalogu”.

/Bartosz Łabuda, Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykułWypadek przy pracy
Następny artykułStypendia w dziedzinie kultury przyznane