Strona główna Wydarzenia Strzegom Nowe plany, inwestycje i nagrody. Strzegomscy radni obradowali

Nowe plany, inwestycje i nagrody. Strzegomscy radni obradowali [FOTO]

0

Utworzenie spółki „Ośrodek Sportu i Rekreacji”, plany utworzenia Otwartych Stref Aktywności czy udzielenie dotacji na realizację zadań związanych z infrastrukturą drogową. Te uchwały stały się przedmiotem obradowania Rady Miejskiej w Strzegomiu 25 stycznia. W trakcie sesji wręczono także nagrody dla uczniów i studentów za wybitne osiągnięcia oraz stypendia dla najlepszych sportowców gminy Strzegom.

Burmistrz Strzegomia przyznał 9 stypendiów za wybitne osiągnięcia dla uczniów i studentów naszej gminy na okres od stycznia do czerwca 2018 r. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Jakub Bochenek (dziedzina sportowa), Jakub Andrzejewski (dziedzina naukowa), Przemysław Sypko (dziedzina sportowa), Rafał Włodarczyk (dziedzina naukowa), Kacper Rutka (dziedzina sportowa), Bartosz Bajerski (dziedzina sportowa), Anna Świędrych (dziedzina sportowa), Radosław Cielemęcki (dziedzina sportowa) i Gracjan Poterała (dziedzina sportowa).

Strzegomskie przyznały również 7 stypendiów i 1 nagrodę sportową dla wyróżniających się sportowców gminy Strzegom. Stypendia otrzymali: Mariusz Kleniuk (jeździectwo, wkkw), Patryk Walczuk (kulturystyka), Dawid Hypta (judo), Krystian Janicki (karate), Kacper Słowik (piłka nożna), Kamil Lesiński (piłka nożna) i Wojciech Durajczyk (piłka nożna). Nagrodę sportową przyznano Pawłowi Krysiakowi (rajdy samochodowe).

OSiR spółką z o. o.
Jedną z najważniejszych uchwał, którą podjęli radni było utworzenie spółki pn. „Ośrodek Sportu i Rekreacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”. Przedmiotem podstawowego działania spółki będzie świadczenie usług o charakterze użyteczności publicznej w zakresie sportu, rekreacji, rehabilitacji i szeroko rozumianej kultury fizycznej. Jedynym wspólnikiem spółki będzie gmina Strzegom. Początkowy kapitał zakładowy spółki wynosić będzie 1.383.000,00 zł i zostanie pokryty wkładem pieniężnym tej samej wysokości ze środków budżetu naszej gminy na rok 2018.

Otwarte strefy aktywności w gminie?
Radni przegłosowali uchwałę dot. zabezpieczenia środków finansowych na zadania w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA), EDYCJA 2018”, ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki tej uchwale gmina Strzegom będzie mogła aplikować o dofinansowanie w ramach w/w programu. W planach jest utworzenie 2 stref aktywności: przy ul. Anielewicza w Strzegomiu oraz w Godzieszówku.

Infrastruktura drogowa
Dwie kolejne uchwały dot. udzielenia pomocy powiatowi świdnickiemu – w formie dotacji celowej – na realizację zadań związanych z infrastrukturą drogową na terenie gminy Strzegom. Pierwsza z nich związana jest z przebudową drogi powiatowej nr 2884D na odcinku Pasieczna – Stanowice, która jest w złym stanie technicznym. Pomoc finansowa wyniesie 60 tys. zł. Druga dot. budowy chodników przy drogach powiatowych w miejscowościach: Międzyrzecze i Stanowice. Ich brak stanowi duże utrudnienie dla ruchu pieszych, jak również zagraża ich bezpieczeństwu. W tym przypadku pomoc finansowa wyniesie 190 tys. zł.

Nowe drogi gminne publiczne
Radni podjęli również uchwałę ws. zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych. Mowa o
3 drogach gminnych wewnętrznych, które od teraz są już drogami gminnymi publicznymi tj.: ul. Szkolna w Rogoźnicy, odcinek ul. Szkolna – ul. Spacerowa w Goczałkowie w terenie zabudowanym oraz odcinek ul. Ceglanej w Strzegomia – od wjazdu z Al. Wojska Polskiego do posesji nr 29.

Budżet, sprawozdania, zmiany miejscowego planu
Na czwartkowej sesji podjęto także inne uchwały: ws. zmian wieloletniej prognozy finansowej gminy Strzegom na lata 2018-2026; zmian budżetu gminy Strzegom na 2018 rok; sprawozdania z prac stałych komisji Rady Miejskiej w Strzegomiu za 2017 rok; planu pracy stałych komisji Rady Miejskiej w Strzegomiu na 2018 rok; uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w obrębie 4 miasta Strzegom; ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji niepublicznym oraz publicznym szkołom, przedszkolom i innym formom wychowania przedszkolnego prowadzonym przez osoby fizyczne i prawne oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobierania i wykorzystywania; zmiany uchwały w sprawie poboru w drodze inkasa podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego; przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w obrębie wsi Graniczna.

/Tomasz Wanecki, Urząd Miejski w Strzegomiu/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułŚwidniccy radni obradują [TRANSMISJA]