Strona główna Sport Piłka nożna Druga lokata trampkarzy Polonii-Stali w Hradcu Kralove!

Druga lokata trampkarzy Polonii-Stali w Hradcu Kralove!

3

Trzynaście jednostek treningowych, dwa mecze sparingowe i dwa rozegrane turnieje halowe – to bilans trampkarzy Polonii-Stali Świdnica, którzy w dniach 16-21 stycznia przebywali na obozie przygotowawczym w Dusznikach-Zdroju, a następnie gościli w kraju naszych południowych sąsiadów. W sumie formę przed drugą częścią sezonu 2017/2018 szlifowała ponad 40-osobowa grupa trampkarzy, młodzików i orlików Polonii-Stali Świdnica – podopiecznych trenerów Przemysława Malczyka i Mariusza Krupczaka.

W dniach 16-20 stycznia drużyny trampkarzy (roczniki 2003-2004), a także młodzików i orlików (roczniki 2006-2008) naszego klubu przebywały na obozie zimowym w Dusznikach-Zdroju. Treningi odbywały się w hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego, gdzie na co dzień trenują młodzi narciarze. Podczas obozu wszyscy zawodnicy wykonali ogromną pracę, która na pewno będzie procentować w nadchodzących rozgrywkach. Chłopcy trenowali trzy razy dziennie. Młodsi piłkarze trenera Mariusza Krupczaka w sobotę wrócili już do Świdnicy natomiast trampkarze wyruszyli do czeskiego Nachodu, gdzie rozegrali trójmecz z mocnymi drużynami Olimpii Hradec Kralove i zaprzyjaźnionym FK Nachod. Pierwszy mecz z Olimpią wygraliśmy 4:2. W drugim boju musieliśmy niestety uznać wyższość ekipy z Nachodu (0:3). Widać było u naszych zawodników trudy obozu. Trzeba przyznać, że czeskie drużyny prezentują bardzo twardą i agresywną piłkę, co było doskonałym doświadczeniem dla młodych polonistów. Po noclegu w hotelu w Nachodzie zespół został podzielony na dwie drużyny i w niedzielę chłopcy z rocznika 2003 pojechali na turniej halowy do Hradca Kralove, a ich młodsi koledzy z rocznika 2004 wzięli udział w mocno obsadzonym turnieju w Nachodzie. Zmęczenie dało się we znaki wszystkim zawodnikom. Lepiej poradził sobie rocznik 2003, który zajął znakomite drugie miejsce, a Wiktor Dyś został najlepszym zawodnikiem turnieju. Drużyna z rocznika 2004 po wygraniu pierwszych trzech meczów, później poniosła cztery porażki i zakończyła turniej na piątym miejscu. Zwyciężył słowacki zespół – MSK Senec, drugie miejsce wywalczyła Viktoria Żiżkov, a trzecie FK Nachod. Podczas sześciodniowego obozu nasi trampkarze odbyli aż trzynaście jednostek treningowych, zagrali dwa mecze sparingowe i rozegrali dwa turnieje halowe. Obecnie odpoczywają, a już w najbliższą środę zagrają kolejny sparing, tym razem z przebywającym na obozie w Świdnicy zespołem Śląska Wrocław – relacjonuje trener trampkarzy Polonii-Stali Świdnica Przemysław Malczyk.

Kadra drużyny z rocznika 2003: Doliński, Dyś, Jajko, Koczut, Stachurski, Tragarz, Zalewski, Fąfara, Rajca, Kosakowski

Kadra zespołu z rocznika 2004: Przyborowski, Norkiewicz, Taraszkiewicz, Surmaczyński, Matuszkiewicz, Derda, Kaźmierczak, Michta, Kamiński, Mojsa

Poprzedni artykułŚwidnica zaprosi kolejnych repatriantów ze Wschodu
Następny artykułZmiana godziny rozpoczęcia meczu lidera z wiceliderem