Strona główna Wydarzenia Wizyta Biskupa Świdnickiego w Urzędzie Gminy w Marcinowicach

Wizyta Biskupa Świdnickiego w Urzędzie Gminy w Marcinowicach

0

Ksiądz Biskup prof. dr hab. Ignacy Dec spotkał się z pracownikami urzędu w Marcinowicach, kierownikami jednostek organizacyjnych, radnymi i sołtysami.

Przy okazji wizytacji biskupiej w parafii Śmiałowice, na zaproszenie wójta gminy Marcinowice Władysława Gołębiowskiego, w Urzędzie Gminy zagościł Ksiądz Biskup prof. dr hab. Ignacy Dec.

Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski przywitał Jego Ekscelencję, który w murach Urzędu Gminy gościł po raz pierwszy. Następnie wójt przedstawił pokrótce charakterystykę gminy Marcinowice. Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Marcinowice Pani Teresa Michalak w imieniu radnych, sołtysów i pracowników urzędu wręczyła księdzu biskupowi także bukiet kwiatów.

Biskup Świdnicki mówił o wspólnym mianowniku instytucji samorządowych, parafii i szkół, jakim jest służba drugiemu człowiekowi. Skupił się także na podstawowej, najmniejszej i najważniejszej jednostce, jaką jest rodzina. Spotkanie było również okazją do wymiany zdań i wspólnej rozmowy z biskupem.

Przed wizytą w urzędzie ksiądz biskup odwiedził również Szkołę Podstawową w Marcinowicach spotykając się z uczniami i nauczycielami.

/artykuł nadesłany/

Poprzedni artykułCo się stało z paczkami? Kłopoty mieszkanki Świdnicy z InPostem
Następny artykułŁysienie to już nie problem!