Strona główna Temat dnia Taka wigilia tylko w gminie Świdnica

Taka wigilia tylko w gminie Świdnica [FOTO]

1

W tym roku na zaproszenie wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek przy wigilijnym stole zgromadzili się nie tylko duchowni, współpracownicy i samorządowcy ze Świdnicy i powiatu świdnickiego, ale także z Wałbrzycha. Wigilia dała możliwość podziękowania im za owocną współpracę i złożenia życzeń. Tradycyjnie nie zabrakło wspólnego kolędowania, zabawnych jasełek oraz pochwalnej i żartobliwej przyśpiewki biskupa Ignacego Deca.

Na świąteczne spotkanie w gminie Świdnicy goście przybywają tłumnie. Są wśród nich włodarze Świdnicy i powiatu świdnickiego, starosta, parlamentarzyści, radni, dyrektorzy instytucji samorządowych, służby mundurowe oraz dygnitarze duchowni zarówno Kościoła Katolickiego jak i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W tym roku zaproszenie wójt Teresy Mazurek przyjął również reprezentujący Aglomerację Wałbrzyską Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, dzięki któremu udało się pozyskać środki finansowe na inwestycje także w gminie Świdnica.

W bożonarodzeniowy klimat powitalną pastorałką „Świąteczny czas” wprowadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Zaraz potem zaprezentowano widowiskowe jasełka. Zabawny program angażujący także samorządowców przygotował Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca” pod kierunkiem Sylwii Danisiewicz. By tradycji stało się zadość żartobliwą przyśpiewkę wychwalającą wójt gminy Świdnica i współpracowników zaśpiewał również biskup świdnicki Ignacy Dec.

Wigilijne spotkanie dało okazję do podziękowania wszystkim partnerom gminy Świdnica za owocną współpracę, a także złożenia im świątecznych i noworocznych życzeń. Nie zabrakło także modlitwy, dzielenia się opłatkiem i wspólnego biesiadowania przy bogato zastawionym wigilijnym stole. Goście otrzymali także upominki w postaci naturalnego miodu.

Tekst: AN
Zdjęcia: Urząd Gminy Świdnica

Poprzedni artykułLodowisko i basen w Świdnicy na święta i nowy rok
Następny artykułNiechlubny rekord w promilach