Strona główna Sport Siatkówka Szczyrk urwał seta, ale trzy punkty pojechały do Świdnicy!

Szczyrk urwał seta, ale trzy punkty pojechały do Świdnicy!

0

Bardzo dobrze drugą część rundy zasadniczej grupy C II ligi zaczęły siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Nasze zawodniczki pokonały na wyjeździe 3:1 SMS PZPS II Szczyrk i wciąż pewnie przewodzą całej stawce drużyn 

Pierwszy set należał do miejscowych, ale po kolejne trzy partie i co najważniejsze trzy punkty sięgnęły świdniczanki.  – Tak na prawdę spodziewaliśmy się trudnego spotkania i tak też było. W pierwszym secie straciliśmy za dużo punktów w jednym ustawieniu przy najskuteczniejszej zagrywającej ze Szczyrku i to zaważyło o losach pierwszego seta. Później było już zdecydowanie lepiej, poprawiliśmy swoje przyjęcie i mogliśmy grać to co sobie założyliśmy. Zagraliśmy solidnie na piłkach sytuacyjnych w kontrze, obijaliśmy bardzo wysoki blok przeciwnika i zagraliśmy świetnie zagrywką. Myślę, że to był klucz do sukcesu w tym meczu – komentuje trener Polonii Mateusz Dąbrowski. W Szczyrku musieliśmy sobie radzić bez Ewy Woźniak, Aleksandry Druciak, Patrycji Kuncman oraz kontuzjowanych Klaudii Kołodziejczak i Magdy Tomaszewskiej.

SMS PZPS II Szczyrk – MKS Polonia Świdnica 1:3 (25:22, 19:25, 20:25, 18:25)

Polonia: Ania Śmidowicz, Natalia Gezella, Wiktoria Paluszkiewicz, Patrycja Telega, Ania Maziakowska, Alicja Krusiewicz, Agnieszka Adamek (libero), Sandra Mielczarek, Ola Małodobra, Paulina Jewiarz.

Poprzedni artykułCo Święty Mikołaj przyniósł zwierzakom? [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułZagrają o zwycięstwo na koniec 2017 roku