Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzicka Rada Seniorów podsumowała rok

Świebodzicka Rada Seniorów podsumowała rok

0

Koperta życia, uczestnictwo w Jarmarku Bożonarodzeniowym, doprowadzenie do pojawienia się ławek na ul. Browarowej i Zwycięstwa czy barierek przy zejściu z cmentarza – to najważniejsze działania, które udało się zrealizować w mijającym roku Świebodzickiej Radzie Seniorów.


Ostatnia w tym roku sesja odbyła się we wtorek, 12 grudnia. Obrady poprowadził przewodniczący ŚRS Henryk Sawa, a wśród zaproszonych gości byli – Anna Żygadło, sekretarz Świebodzic, Jan Klepiec, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach, Zofia Marek, przewodnicząca Komisji Oświaty RM i Agnieszka Gielata, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Obszerną relację z realizacji programu przedstawiła Halina Blaźniak, koordynator Koperty Życia. – Z kopert skorzystało według naszych szacunków co najmniej 1000 osób, rozdaliśmy 600 sztuk druków, ale sporo podwójnych. Staramy się wychodzić do ludzi, jesteśmy obecni na wydarzeniach senioralnych i z naszego rozeznania wynika, że ludzie są zadowoleni – mówiła. 

Przewodniczący Sawa zaznaczył, że Rada będzie w przyszłym rok kontynuować swoje działania, związane m. in. z usuwaniem barier architektonicznych dla osób starszych. Środowisko seniorów czeka także na nowe rozkłady jazdy autobusów miejskich, które będą czytelniejsze. Nowe rozkłady, jak poinformowała Anna Żygadło, pojawią się od nowego roku.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułFinał rozbiórki budynku przy ul. Dworcowej
Następny artykułWięcej sprzętu na świdnickim lodowisku