Strona główna 0_Slider Silesian Winter Cup: Ostatni zwycięski puchar pojechał do Jeleniej Góry!

Silesian Winter Cup: Ostatni zwycięski puchar pojechał do Jeleniej Góry! [FOTO]

0

Dobiegły końca czterodniowe zmagania związane z czternastą edycją turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup. Po zwycięstwach Polonii-Stali Świdnica, Gryfa Świdnica i Dwójki Gubin, w ostatnim dniu na najwyższy stopień podium wdrapali się młodzi piłkarze Chojnika Jelenia Góra, rywalizujący w kategorii U-10 (rocznik 2007).

Na starcie znalazło się aż szesnaście zespołów przydzielonych do czterech grup. Po dwie najlepsze ekipy walczyły dalej o miejsca 1-8, pozostałym drużynom przyszło zmagać się o lokaty 9-16. Ostatecznie w półfinałach znalazły się zespoły Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, Esbanku RAP Radomsko, Chojnika Jelenia Góra i Śląska Wrocław. Chojnik pokonał Śląska 3:1, a Radomsko rozgromiło 5:0 Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. W finale pocieszenia Śląsk wygrał 4:0 z Górnikiem, a w wielkim finale Chojnik rozprawił się z RAP Radomsko (1:0). Tym razem na podium nie udało się uplasować żadnej ze świdnickich drużyn. Gryf I był szósty, Polonia-Stal dziesiąta, AP 13 znalazł się na trzynastej pozycji, a Gryf II zamknął stawkę 16 ekip uczestniczących w turnieju.

Król strzelców turnieju: Franek Mituła – ESBANK RAP Radomsko

Najlepszy bramkarz: Wiktor Łyczkowski – AP Chojnik Jelenia Góra

Najlepszy zawodnik: Bartek Zieliński – ESBANK RAP Radomsko