Strona główna Wydarzenia Strzegom Przyjechał traktorem na otwarcie lodowiska

Przyjechał traktorem na otwarcie lodowiska [FOTO]

0

Siódmy sezon na strzegomskim lodowisku został w niecodzienny sposób zainaugurowany. Święty Mikołaj ze świtą przyjechał wyjątkowym pojazdem, by otworzyć zimową atrakcję.

W dzień otwarcia wejście na „Biały Orlik” było darmowe. Dodatkową atrakcją dla małych strzegomian stały się odwiedziny św. Mikołaja, pani Zimy i śnieżynki, którzy wręczyli wszystkim słodycze. Goście przyjechali „wypasionym”, ultranowoczesnym pojazdem rolniczym prosto z … Laponii.

W uroczystości otwarcia sezonu na lodowisku uczestniczyli przedstawiciele miasta i OSiR-u. Zastępca burmistrza Wiesław Witkowski życzył dzieciom bezpiecznej jazdy na łyżwach i zaprosił do częstego korzystania z „Białego Orlika”. Ceny biletów – w porównaniu do roku ubiegłego – nie uległy zmianie.

W dni powszednie (w godz. 8.00 – 15.00) pierwszeństwo w korzystaniu z lodowiska mają uczniowie szkół gminy Strzegom. Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia nieodpłatną naukę jazdy na łyżwach. Przy zakupie biletu wstępu na lodowisko można skorzystać również z bezpłatnych kasków. Jazda na lodowisku dozwolona jest wyłącznie w rękawiczkach.

Cennik na lodowisko (cena za 45 min)
1. dzieci do 7 lat – bezpłatnie
2. dzieci od lat 7, młodzież i studenci do 25. roku życia – 1 zł
3. dorośli – 5 zł
Wypożyczalnia łyżew – 3 zł/ 45 min
ostrzenie łyżew – 5 zł

/UM Strzegom, opr. red./

Poprzedni artykułLiga TKKF: Pewny triumf ekipy Swidnica24.pl
Następny artykułW Mikołajki mieszkańcy obdarowali prezentami chorą Emilkę [FOTO]