Strona główna 112 Policyjna akcja „Nowy Rok”

Policyjna akcja „Nowy Rok”

0

Ma być więcej patroli i kontroli. Dolnośląscy policjanci prowadzić będą na drogach  województwa działania pod kryptonimem „Nowy Rok”. Akcja potrwa od wczesnych godzin porannych 29 grudnia br. do 1 stycznia 2018 roku.

W rejonie głównych szlaków komunikacyjnych należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli ruchu drogowego i prewencji. Funkcjonariusze czuwać będą także nad bezpieczeństwem uczestników różnego rodzaju zabaw i koncertów sylwestrowych – zapowiada Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

W trakcie prowadzonej akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na:
– stan trzeźwości,
– przestrzeganie ograniczeń prędkości,
– stosowanie pasów bezpieczeństwa,
– stan techniczny pojazdów,
– sposób przewożenia dzieci oraz ładunków.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzać będą stosowanie elementów odblaskowych przez osoby piesze poruszające się drogami po zmroku poza obszarem zabudowanym. Policjanci zachęcają również do noszenia odblasków nawet tam, gdzie przepisy tego nie wymagają.

Działania realizowane będą we współpracy ze służbami odpowiedzialnymi m.in. za bezpieczeństwo oraz zapewnienie ładu i porządku w obrębie organizowanych koncertów, balów sylwestrowych, a także różnego rodzaju imprez organizowanych w większych miastach. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na osoby, korzystające z wyrobów pirotechnicznych – w szczególności na młodzież i osoby nieletnie.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułMają zabezpieczyć elewację i posprzątać chodnik
Następny artykułZnakomity wynik naszego policjanta w biegowym Super Szlemie Komandosa!