Strona główna Wydarzenia Świdnica O bezpieczeństwie w sieci z uczniami

O bezpieczeństwie w sieci z uczniami [FOTO]

0

We wszystkich klasach Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy trwają lekcje dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Nauczyciele zachęcają także uczniów do ograniczenia Internetu i spędzania czasu wolnego i aktywności w realnym świecie.

Cyfrowobezpieczni i bezpieczni to MY Czwórkowicze. Świat się zmienia, nowe technologie otaczają nas ze wszystkich stron, komputery, smartfony, tablety. Coraz więcej uczniów widzimy z nosem wklejonym w ekran. To pokolenie, dla którego nowe technologie są czymś naturalnym, oczywistym. Narzędzia cyfrowe to różne wejścia do świata gier, muzyki, filmów, czy portali społecznościowych. Świat realny przeplata się ze światem wirtualnym. I tu wkraczamy My – dorośli (nauczyciele, rodzice) uczymy nasze dzieci aspektu społecznego i bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych. Uczymy oceniać wiarygodność treści, świadomości zagrożeń ze strony innych użytkowników, znajomości zasad logowania, tworzenia haseł i wielu innych rzeczy – tłumaczą nauczyciele

W szkole trwa cykl przedświątecznych lekcji „ Nie daj się wciągnąć w Sieć”, na których uczniowie poznają aspekty bezpiecznego surfowania po Internecie. Pedagodzy zachęcają młodzież także do ograniczenia internetu i korzystania z przerwy świątecznej – Zrób coś dla siebie! Wyjdź na podwórko! Spotkaj się z koleżanką w realnym świecie! Poczytaj książkę! Możliwości masz dużo!– przekonują.

/Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚwidniccy uczniowie pomagają potrzebującym [FOTO]
Następny artykułPiłkarka Polonii w kadrze Dolnego Śląska