Strona główna Sport Siatkówka II liga: Sześć punktów zapasu na koniec 2017 roku

II liga: Sześć punktów zapasu na koniec 2017 roku

0

Siatkarki MKS-u Polonia Świdnica nie zawiodły w stolicy Dolnego Śląska i pokonały w trzech setach rezerwy wrocławskiego Impelu. To trzynaste zwycięstwo naszych zawodniczek w czternastym rozegranym spotkaniu na parkietach grupy 3 II ligi. W tabeli mamy sześć „oczek” przewagi nad Częstochowianką Częstochowa i Sokołem Radzionków.

Wygrana świdniczanek przyszła bez większego wysiłku, a nieco więcej emocji mieliśmy jedynie w drugiej partii, kiedy to przyjezdne musiały odwrócić losy rywalizacji. Pierwszy set rozpoczął się od naszego prowadzenia 8:2. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej kontrolowały przebieg wydarzeń, triumfując 25:20. W połowie drugiego seta rywalki wyszły na moment na prowadzenie (15:14), lecz świdniczanki błyskawicznie rzuciły się do odrabiania tej niewielkiej straty i zwyciężyły bardzo pewnie 25:19. Ostatnia odsłona to nasze zwycięstwo 25:20, a w całym meczu 3:0.