Strona główna Wydarzenia Świdnica Anna i Tomasz Wojasowie zatańczyli w Paryżu

Anna i Tomasz Wojasowie zatańczyli w Paryżu

0

Po raz trzeci Anna i Tomasz Wojasowie wzięli udział w World Dance Council World Championships w Paryżu. Świdniccy tancerze rywalizowali z najlepszymi parami z całego świata i odnieśli kolejny sukces, zajmując 10 miejsce w mistrzostwach.


W dniach od 8 do 10 grudnia 2017 w sali konferencyjno-widowiskowej w Hotelu Newport Bay Club w Paryżu rywalizowały najlepsze pary z całego świata we wszystkich kategoriach wiekowych i stylach tanecznych, amatorzy i zawodowcy. To Święto Tańca, podczas którego piękno „spotyka się” z rywalizacją sportową, a aktorstwo ze sztuką taneczną.

Świdniccy tancerze wystartowali w kategorii senior tańce standardowe (open Ballom Championship) powyżej 40 lat w niedzielę 8 grudnia. – Byliśmy na miejscu już po ósmej rano, by spokojnie dokonać odbioru numeru startowego, zrobić rozgrzewkę, w skupieniu przygotować się do występu w rundach eliminacyjnych. W przepięknej sali z bardzo dużym parkietem, przy wspaniałej muzyce i oświetleniu oraz profesjonalnym panelu sędziowskim, znalazły się same sławy taneczne. To Nasz Trzeci start na Mistrzostwach Świata w Paryżu, po ubiegłorocznym, który przyniósł wspaniały sukces: finał i medal MŚ. Cały rok 2017 mieliśmy przyjemność startować w turniejach w Polsce i za granicą i wszystkie zakończyliśmy na podium. Stąd tak wielkie oczekiwania i presja sportowa. Również nowy układ taneczny w quickstepie wprowadza dodatkowe emocje – relacjonują Anna i Tomasz Wojasowie.

W pierwszej rundzie 1/8, w której liczyła się elegancja, płynność ruchu, sylwetka i prezencja, wystartowało ponad 50 par w trzech grupach. Świdniccy tancerze przeszli do kolejnej rundy 1/4 i znaleźli się w gronie 12 najlepszych par świata w przypisanej kategorii. – Kolejna runda to półfinał Mistrzostw Świata. Wyczytują pary i nas również zapraszają do walca angielskiego jako pierwszy taniec z pięciu. To wspaniałe uczucie zatańczyć z najlepszymi parami i być częścią tak wspaniałego widowiska. Rywalizację zakończyliśmy na 10 miejscu – wspominają. – To wspaniały sukces! Serdecznie dziękujemy naszym trenerom i kibicom oraz firmie ATLAS, która kolejny raz sponsoruje nasz wyjazd na Mistrzostwa Świata i kibicuje nam. Dziękujemy bardzo – dodają.

/oprac./

Poprzedni artykułUwaga! Mgła i ślisko, na łączniku kolizje i korek [FOTO/VIDEO]
Następny artykułSzklanka na drodze Świdnica-Strzegom [FOTO/VIDEO]