Strona główna Wydarzenia 89 gmin w Porozumieniu Sudeckim

89 gmin w Porozumieniu Sudeckim

0

Blisko 100 samorządowców z całego Dolnego Śląska spotkało się 11 grudnia w miejscowości Wleń, aby podpisać „Deklarację Sudecką 2030”.

W imieniu Gminy Świebodzice dokument podpisał Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz. – Jest to potwierdzenie woli podjęcia przez 98 samorządów wspólnych działań dla poprawy warunków życia mieszkańców i szybszego rozwoju gospodarczego tej części regionu – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Sygnatariuszami dokumentu byli przedstawiciele samorządów z południowej i zachodniej części Dolnego Śląska, reprezentujący mieszkańców Przedgórza Sudeckiego i Sudetów (byłych województw wałbrzyskiego i jeleniogórskiego).

Deklaracja wyraża wolę współpracy na rzecz poprawy warunków rozwoju społeczno-gospodarczego i życia mieszkańców, a także zobowiązanie do prac nad wspólnym planem modernizacji zwanym „Strategią Rozwoju Sudety 2030”.

– Przyjęcie „Strategii dla Pogórza Sudeckiego i Sudetów na lata 2020-2030” oraz włączenie jej jako integralnej części do strategii całego województwa dolnośląskiego pozwoli na skuteczniejsze ubieganie się przez gminy o środki finansowe z budżetu państwa i Unii Europejskiej – dodaje burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Mamy nadzieję, że Ministerstwo Rozwoju zgodzi się, żeby wyodrębnić subregion nazwany przez sygnatariuszy sudeckim i zgodzi się na jego szeroko rozumiane wsparcie.

/Źródło UM Świebodzice/

Poprzedni artykułPiosenki Kaczmarskiego w rocznicę 13 grudnia 1981
Następny artykułUdane zakończenie roku młodziczek Polonii [FOTO]