Strona główna Wydarzenia Świebodzice 5-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy

5-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy

0

Okrągłą rocznicę 5-lecia istnienia świętował Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach. To placówka terapeutyczna dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uroczyste spotkanie odbyło się w czwartek 14 grudnia w Miejskim Domu Kultury.


W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, zastępca burmistrza Krystian Wołoszyn, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, radna Zofia Marek, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Siekierzyńska, przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Aldona Górska a także uczestnicy ŚDS, ich rodzice i terapeuci.

Staramy się tworzyć naszym uczestnikom drugi dom, miejsce, w którym czują się bezpiecznie, do którego zawsze mogą przyjść – mówiła Izabela Gaweł, kierownik ośrodka. – Jak w prawdziwej rodzinie: czasami się kłócimy, czasami płaczemy, ale zawsze staramy się rozmawiać i szukać wyjścia z problemu – dodała

Już sama nazwa Środowiskowy Dom Samopomocy wskazuje, jaka tu panuje atmosfera, bliskość, wzajemna życzliwość: jak w domu. Cieszę się, że udało się w Świebodzicach stworzyć miejsce, w którym osoby, które do tej pory pozostawały w swoich czterech ścianach, mogą się spotkać, nauczyć wielu nowych rzeczy, poznać innych. Poczuć, że są ważną częścią społeczności naszego miasta. Za to składam serdeczne podziękowania kadrze i terapeutom – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Jak na jubileusz przystało, był imponujący tort, balony i występy uczestników ŚDS. W tym roku placówka poszerzyła swoją działalność i dzięki pozyskanym dotacjom mogła przyjąć kolejne 5 osób. W sumie z ŚDS korzysta 20 osób.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułZdolna i jedyna w powiecie
Następny artykułSzlachetna Paczka z Witoszowa Dolnego