Strona główna Sport Inne Zwycięstwo koszykarzy z Chrobrym Kłodzko

Zwycięstwo koszykarzy z Chrobrym Kłodzko [FOTO]

0

Po drugą wygraną na parkietach III ligi sięgnęli koszykarze Franc Gardiner Polonii Świdnica. Gospodarze niedzielnej potyczki pokonali w hali na osiedlu Zawiszów Chrobrego XXI Kłodzko 60:54.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo, a goście dość wysoko postawili poprzeczkę świdnickim koszykarzom. Pierwsza kwarta należała do miejscowych, którzy wygrali 19:17. Druga padła łupem zawodników z Kłodzka i na przerwę goście schodzili z najmniejszym z możliwych prowadzeniem (34:33). Po zmianie stron wciąż trwała wyrównana walka, ale ostatecznie górą byli podopieczni trenera Mieczysława Młynarskiego, wygrywając 60:54. To drugi triumf świdniczan w tym sezonie. Nasi zawodnicy w swoim dorobku mają też trzy wyjazdowe porażki, a taki dorobek daje nam obecnie szóste miejsce w tabeli w stawce dziewięciu zespołów.

Franc Gardiner Polonia Świdnica – Chrobry XXI Kłodzko 60:54 (19:17, 14:17, 17:15, 10:5)

Polonia: Kołodziej (20), Słobodzian (12), Soboń (12), Sieńko (6), Hałdaś (4), Barea (2), Kaczmarczyk (2), Okraszewski (1), Pełka (1), Biernat

/FOTO: Artur Ciachowski/