Strona główna Kultura W nowej odsłonie Rzeczpospolita Śpiewająca w Świdnicy

W nowej odsłonie Rzeczpospolita Śpiewająca w Świdnicy

0

Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości młodzi muzycy z Wrocławia stworzyli program nowych aranżacji piosenek patriotycznych i żołnierskich. Odświeżone wersje zaprezentują na koncercie w Świdnicy 12 listopada o godz. 17.30 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Publiczność będzie mogła włączyć się do śpiewania. Wstęp wolny.

– To już trzecia edycja projektu Rzeczpospolita Śpiewająca. W ubiegłych latach w trakcie koncertu stworzyliśmy niezwykłą atmosferę. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Serdecznie zapraszam do udziału całe rodziny. To bardzo ważne, aby wspólnie, w rodzinnej atmosferze radować się rocznicą odzyskania niepodległości – mówi Jan Jaśkowiak, radny miasta Świdnica i współorganizator koncertu.

– Celem naszego projektu było wykorzystanie potencjału stworzonego programu oraz szersze promowanie wspólnotowego i radosnego sposobu obchodzenia polskich świąt narodowych. Do współtworzenia projektu zaprosiliśmy szkoły podstawowe z województwa dolnośląskiego. Muzycy oraz nasi wolontariusze w październiku i listopadzie 2016 roku przeprowadzili w formie zabawy zajęcia muzyczne w kilkunastu szkołach. W ramach lekcji uczyliśmy bliski 200 dzieci jednej z piosenek, wyjaśniliśmy jej tekst i opowiedzieliśmy o tym, w jakich okolicznościach powstała – mówi Dariusz Mącarz z Fundacji Młoda Rzeczpospolita.

/materiały organizatora/

 

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek – Teatr
Następny artykułPiłkarski weekend [TERMINARZE, RELACJA LIVE]