Strona główna Sport Inne Sięgnął w Birmingham po cztery medale!

Sięgnął w Birmingham po cztery medale!

0

Strzegomianin Dariusz Marciniak, reprezentant Klubu Taekwondo „Taipan” odniósł życiowy sukces na zawodach Intercontinental British Championships, które odbyły się 5 listopada w Birmingham.

Zawodnik ze Strzegomia zdobył indywidualnie srebrny medal, a w walkach drużynowych (TAG) złoto. Sukces ten osiągnął pokonując 21 rywali w swojej kategorii, często bardziej zaawansowanych treningowo i z wyższymi stopniami wtajemniczenia. Reprezentant Klubu Taekwondo „Taipan”, walcząc w barwach narodowych sięgnął w Anglii w sumie po 4 medale: 1 złoty i 3 srebrne, co jest ogromnym sukcesem, biorąc pod uwagę, że w zawodach wzięło udział ponad 1600 zawodników z całego świata.

Atrakcją pobytu na Wyspach Brytyjskich była możliwość zwiedzenia wielu ciekawych miejsc: m. in. Stratford-upon-Avon (miejsce urodzenia Williama Szekspira), Uniwersytetu Oksfordzkiego czy Stonehenge (jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych). Wyjazd zaowocował wieloma doświadczeniami oraz nowymi znajomościami. Warto wspomnieć, że nasi zawodnicy na co dzień trenują pod okiem trenera Jarka Włochala (3 dan) w sekcjach Świebodzice i Strzegom.

Poprzedni artykułSiedział na balustradzie wieży i śpiewał [FOTO]
Następny artykuł18-latek powiesił się w świdnickim Areszcie Śledczym