Strona główna Sport Siatkówka Powalczą u siebie o wyjście z grupy!

Powalczą u siebie o wyjście z grupy! [FOTO]

0

Młodziczki  MKS-u Polonia Świdnica rozegrały w ostatnią niedzielę, 5 listopada dwa kolejne spotkania wyjazdowe w swojej grupie „E”. Tym razem nasze siatkarki – podopieczne trenera Macieja Leńskiego gościły na terenie wrocławskiego rywala, gdzie zmierzyły się z miejscowym Impelem III i Tygrysami Strzelin.

Pierwszy pojedynek niestety przegrany z Impelem 0:2 (16:25, 12:25), drugi zwycięski 2:0 z Tygrysami (25:10, 25:15). Kluczowe dla naszej sytuacji w tabeli, było rewanżowe spotkanie z Impelem III Wrocław – niestety zadanie nie powiodło się. Stosunkowo wysoka przegrana w dwóch setach nie odzwierciedlała faktycznego przygotowania, umiejętności i zaangażowania naszych dziewczyn. Drugie starcie z UKS Strzelin poszło stosunkowo gładko, od samego początku dziewczyny kontrolowały spotkanie i pewnie wygrały.

W pierwszym meczu przegrana z Impelem Wrocław w znacznej mierze podyktowana była zagrywką przeciwnika. Zawodniczki z Wrocławia wykorzystały atut własnej, bardzo niskiej hali co w połączeniu z mocną i regularną zagrywką przełożyło się na punkty oddawane po przyjęciu w sufit hali. Nasza zagrywka niestety nie była na tyle powtarzalna i agresywna żeby sprawić problemy wrocławskim przyjmującym. W pozostałych elementach w niczym nie odbiegaliśmy od przeciwnika. Drugi mecz zakończył się pewną wygraną z drużyną ze Strzelina. Obraz gry wyglądał zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu. Tym razem zagrywka była naszym atutem. Przed nami decydujący turniej z Rokitą Brzeg Dolny i Tygrysami Strzelin, który rozegramy na swoim terenie. Tym razem to my musimy być stroną atakującą, dyktującą warunki w takich elementach gry jak: zagrywka, przyjęcie i atak. Wtedy możemy być spokojni o wynik – stwierdził trener Maciej Leński.

Do rozegrania zostały jeszcze dwa spotkania, tym razem u siebie – z Rokitą Brzeg Dolny oraz Tygrysami Strzelin. Aby awansować z drugiego miejsca w tabeli do dalszych rozgrywek potrzebne jest nam zwycięstwo na własnym terenie z ekipą z Brzegu Dolnego. – Oczywiście zapraszamy kibiców siatkówki w najbliższą niedzielę, 12 listopada (hala przy ulicy Pionierów) na godzinę 10.00 , liczymy na gorący doping dla naszych dziewczyn. Rywalki z Brzegu Dolnego zapowiadają walkę do końca! – zachęcają do przybycia i dopingowania dziewczyn przedstawiciele drużyny młodziczek MKS-u Polonia Świdnica.

Aktualna tabela:

  1. Impel III Wrocław – 6 – 11 – 10:3 – 304:210
  2. MKS Polonia Świdnica – 4 – 6 – 5:4 – 178:182
  3. MKS Rokita Brzeg Dolny – 4 – 6 – 4:4 – 175:166
  4. UKS Tygrysy Strzelin – 4 – 4 – 0:8 – 101:200

/FOTO: Natalia Czub – MKS Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułPokonali lidera tabeli
Następny artykułŚwiebodzicka Dwójka po termomodernizacji