„Z piekła do nieba” – tak w skrócie można podsumować mecz II ligi siatkarek pomiędzy MKS-em Polonia Świdnica a Częstochowianką Częstochowa. Pierwszy set należał do rywalek, trzy kolejne zdecydowanie padły łupem naszych siatkarek!
Pierwsza odsłona nie była najlepsza w wykonaniu świdniczanek. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej uległy na otwarcie 19:25, ale później było już tylko lepiej. Od początku drugiej odsłony gospodynie podkręciły tempo, wychodząc na 14:10. Chwilę później było 20:12, a set zakończył się wynikiem 25:18. Trzecia i czwarta partia to już prawdziwy pogrom. W trzeciej części gry miejscowe rozpoczęły od prowadzenia 9:2. Biało-zielone nie zwalniały tempa prowadząc już 17:6. Później w nasze szeregi wkradło się lekkie rozluźnienie, częstochowianki nieco się zbliżyły, ale nie były w stanie odwrócić losów rywalizacji, przegrywając 15:25. Trzecia partia miała podobny przebieg i zakończyła się naszym zwycięstwem 25:12. To szóste zwycięstwo naszych zawodniczek w szóstym rozegranym starciu. Świdniczanki są zdecydowanymi liderkami tabeli!
/FOTO: Artur Ciachowski/







![Strażacy uwalniali lisa ze… zderzaka [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/lis-w-zderzaku-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page-11-100x75.jpg)

![Kto wygrał zaproszenia na świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA w Świdnicy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)