Strona główna Polityka Po blisko dwóch latach świdnickie PiS znów ma władze

Po blisko dwóch latach świdnickie PiS znów ma władze

19

Barbara Burak, radna powiatowa i dotychczasowy miejski pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości została wybrana na przewodniczącą Komitetu Miejskiego partii w Świdnicy. Od wyborów 2014 roku świdnicki PiS przeżywał poważne problemy. Dziś działacze zapowiadają dużą aktywność i otwartość na nowych sympatyków.

W marcu 2016 roku z partii zostali wyrzuceni Robert Garstecki, były przewodniczący Komitetu Miejskiego PiS w Świdnicy, Ewa Wawrzyniak, Mariusz Barcicki i Robert Nieć. Od wielu miesięcy ich członkostwo było zawieszone, a struktury partii w mieście i regionie zostały rozwiązane. Sytuacja miała swój początek podczas wyborów samorządowych w 2014 roku. Wówczas, podczas II tury wyborów prezydenta Świdnicy, poseł PiS Anna Zalewska poparła Wojciecha Murdzka, wspólnego kandydata Wspólnoty Samorządowej i Platformy Obywatelskiej, co wywołało protest Komitetu Miejskiego. Konflikt i rozłam w lokalnych szeregach partii narastał, ale – jak informował Swidnica24.pl Adam Lipiński, dolnośląski pełnomocnik PiS, ostateczne rozstrzygnięcia były odkładane najpierw z powodu wyborów prezydenta RP, a później wyborów parlamentarnych.

Po rozwiązaniu struktur pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w Świdnicy została Barbara Burak. 21 listopada 2017 roku odbyły się wybory, w wyniku których dotychczasowej pełnomocnik powierzono funkcję przewodniczącej Komitetu Miejskiego. Skarbnikiem została Luiza Nowaczyńska, sekretarzem Magdalena Salińska. Do zarządu wszedł również Michał Szukała, były przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy i obecny wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Zaczynamy intensywną pracę, chcemy dotrzeć m.in. do mieszkańców wsi i młodzieży – mówi Barbara Burak. Pytana o przymiarki do wyborów samorządowych odpowiada, że konkretne plany będą konstruowane po ostatecznych rozstrzygnięciach w kwestii ordynacji wyborczej. Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało wystawić własnego lub wspólnego z innymi ruchami prawicowymi kandydata na prezydenta Świdnicy.

Jak informuje Barbara Burak, PiS w Świdnicy ma obecnie ok. 30 członków i 20 sympatyków.

/asz/

 • nmisiek

  I niech taka ilość członków i sympatyków pozostanie.

  • Obi von Kenobi ;-)

   ha ha ha www sokzburaka pl

 • Młody

  Idealna osoba na tym stanowisku 😂

 • Mariusz Wiszczuk

  Szkoda Misia, fajny był z niego herbatnik … mógł jeszcze pożyć 😉

  • Madzia

   Miś miewał dobre chwile w swoim życiu, ty pokazujesz jakim można być karłem moralnym i jakim małym, złośliwym, zakompleksionym człowieczkiem.

   • Mariusz Wiszczuk

    Żałosny trol …

    • Madzia

     Może ja i żałosna jestem ale ty zły człowiek jesteś.

 • Wiktor Lis

  ….nazwisko pani adekwatne do partii… a Szukała odwieczny “działacz” znów wraca na świecznik…

  • Młody

   Chyba bardziej na śmietnik 😉

 • rentier

  Michał Szukała to niegłupi facet i sam by tam nie wlazł. Niestety prawda jest taka, że dostał stołek przy korytku i teraz trzeba spłacać dług wdzięczności, ktoś ten folwark musi ogarniać.

  • Wiktor Lis

   No niegłupi skoro w tak młodym wieku udało mu się odnieść sukces zawodowy- uczestnictwo w wielu radach nadzorczych, praca w SSE, a wcześniej wiele znaczących funkcji w samorządzie. Tego nie neguję- każdy by skorzystał…. Jednak chodzi mi o coś zupełnie innego- mianowicie o to, że w tym świdnickim i regionalnym “piekiełku urzędniczym” nie ma miejsca dla nowych- posiadających wszelkie kwalifikacje merytoryczne ludzi. Wszystko odbywa się w ramach jakiś partyjek, układów, układzików a efekt jest taki, że wielokrotnie radni bądź pracownicy urzędów świdnickich, pracują jednocześnie w kilku urzędach bądź jednostkach budżetowych. Przykładów znam bardzo dużo ale nie o nazwiska tu chodzi. Te wszystkie konkursy na stanowiska urzędnicze to można sobie o kant……bo i tak wygra ktoś kogo wszyscy znamy z nazwiska…

   • Alojzy

    W UM nie ma osób przypadkowych tylko znajomki…

   • JAcenty

    Praca w SSE to żaden ‘sukces zawodowy’ tylko efekt przyklejenia się do koryta. Misiewicz też odniósł ‘sukces zawodowy’ ? Przecież on też ‘zasiada w wielu radach nadzorczych’.

 • Katarzyna Borek

  No i po świdnickim PiS-ie. czytam i nie wierzę. Z tego towarzystwa jedynie Pan Szukała na +. Poza tym szkoda gadać. A już największy żal, że z takimi ludźmi, ciężko będzie ograć postkomunę w samorządzie, w nadchodzących wyborach.

  • JAcenty

   To znaczy,że z góry zakładasz fakt, że prawica nie może normalnie wygrać w wyborach tylko musi jak to określiłaś ‘ograć postkomunę’?

  • Jan

   Pani Kasiu a co to postkomuna? Ma Pani na myśli posłów PIS? Czy może nacjonalistycznych aparatczyków Kukiza?

   • Stańczyk

    postkomuna to Piotrowicz…to odpowiedź sama się nasuwa..

 • Natalia

  Jak juz krytykujecie to sami zangazujcie sie w dzialalnosc polityczna ktos musi to robic takie sa realia . Mlodzi czas ruszyc siedzenia bo beton sie kruszy . Mozecie duzo zrobic dla Swidnicy tylko chciejcie . Beda wybory i znowu te same osoby i czort wie co wybierac raczej kogo?.

 • YES

  marsz,marsz Piotrowicz :-)))) i pawłowicz i kotowicz i misiewicz i brzozowicz :-)))))))))))))