Strona główna Wydarzenia Marcinowice Marcinowicki Turniej Listopadowy

Marcinowicki Turniej Listopadowy

0

Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa w Marcinowicach gościła Marcinowicki Turniej Listopadowy.Impreza zorganizowana została we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Marcinowicach.

Tegoroczne zmagania uczniów szkół ze Strzelec i Marcinowic koncentrowały się wokół hymnu narodowego z okazji dwóch okrągłych rocznic – 220 lat temu powstała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech, a od 90 lat utwór ten jest oficjalnym hymnem Polski. W uroczystości uczestniczyli wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  Maria Wasilewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk, radny Janusz Poznański oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach  Joanna Mazanka.

Uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma pytaniami dotyczącymi naszego hymnu oraz innych pieśni hymnicznych, wykazując się dużą wiedzą i umiejętnościami humanistycznymi.  Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury pod przewodnictwem Dawida Sobczyka.

Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali wywalczone przez siebie cukierki oraz komiksy z Tytusem, Romkiem i A’tomkiem poznającymi historię polskiego hymnu. Nagrody ufundowane zostały przez Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

Impreza została przygotowana w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku szkolnego pt.:„Rok dla Niepodległej”. Turniej przygotowali Bernadetta i Janusz Gaikowie, którzy zapraszają za rok, tym razem z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

/UG Marcinowice/

Poprzedni artykułPożar na Okrężnej [FOTO/VIDEO]
Następny artykułCo grają w kinie? [Repertuar CINEMA 3D]