Strona główna Wydarzenia Kreatywne formy nauki angielskiego

Kreatywne formy nauki angielskiego

0

Nauka języka angielskiego nie musi kojarzyć się z czymś trudnym i skomplikowanym. Najważniejsze jest dobre jej zorganizowanie, w tym aspekcie tak jak w każdego rodzaju nauce bardzo duże znaczenie ma kreatywność. Dobrze zorganizowana nauka języka angielskiego, to również taka, która jest w stu procentach zgodna z osobistymi preferencjami. Kolejne istotne kwestie mające wpływ na końcowy efekt to motywacja, wiara w siebie, systematyczność i cierpliwość.

Nauka języka angielskiego, będzie o wiele łatwiejsza, jeśli podejdzie się do niej w sposób kreatywny.

Jednym z takich kreatywnych sposobów na naukę języka angielskiego, są fiszki.

Fiszki można wykorzystać do samodzielnej nauki języka angielskiego. Jak wyglądają, takie fiszki? Są to dwustronne kartoniki, na których z jednej strony znajduje się wyraz w języku angielskim, a na odwrocie jego polski odpowiednik. Służą one do nauki na zasadzie prostego mechanizmu – pytanie – odpowiedź. Fiszki – https://www.fiszki.pl/jezyk-angielski posiadają również przykłady zastosowania ich w zdaniach. Fiszki mogą być w tradycyjnej formie, czyli na kartonikach, jednak coraz częściej do kreatywnej nauki języka angielskiego wykorzystuje się fiszki w wersji multimedialnej, dostępne online. Metoda nauki za pomocą fiszek jest bardzo prosta. Bazuje w głównej mierze na tym, aby systematycznie powtarzać słówka. Najlepsze rezultaty osiągnie się, powtarzając słowa przez około dwadzieścia minut dziennie.

Zalety nauki za pomocą fiszek w tradycyjnej formie to:

  • dobry dostęp do słownictwa na różnych poziomach
  • prostota metody zachęcająca do systematyczności
  • możliwość nauki w każdym miejscu

Kolejna z kreatywnych metod nauki języka angielskiego, to nauka za pomocą oprogramowania Skype. Jest to powszechnie dostępne, darmowe oprogramowanie. Funkcje Skype mają bardzo dobre zastosowanie w korepetycjach online. W obecnych czasach dostęp do sieci internetowej ma prawie każdy. W przeszłości komunikator Skype był wykorzystywany głównie do komunikowania się pomiędzy osobami znajdującymi się niekiedy bardzo daleko od siebie. Na popularność tego oprogramowania ma wpływ prostota obsługi, łatwość instalacji, dostępność, brak opłat. W miarę, jak rozwijała się sieć internetowa Skype, znalazł nowe zastosowania, między innymi w edukacji. Za pomocą platformy Preply – https://preply.com/pl/skype/korepetycje-z-angielskiego można, bardzo szybko odszukać korepetytorów języka angielskiego z całego świata. Korzystając z udogodnień platformy, otrzymuje się dostęp do nauczycieli, którzy mają różne kwalifikacje, uczą na różnym poziomie zaawansowania, oraz mają różne stawki za godzinę korepetycji. Zależność jest na ogół taka, że im wyższe kwalifikacje, tym stawka za godzinę nauki wzrasta. Powstanie platformy stworzyło zupełnie nowe możliwości na naukę dla osób, które mieszkają z dala od większych aglomeracji lub z różnych powodów mają utrudnione możliwości komunikacyjne.

Zalety korzystania z korepetycji przez Skype to:

  • oszczędność czasu
  • oszczędność pieniędzy
  • duża efektywność
  • elastyczność nauki

Nauka języka angielskiego za pomocą gier, z całą pewnością należy do tych bardziej przyjemnych form nauki. Każda nauka, która będzie przebiegała w formie zabawy, jest nauką przyjemną. A jeśli doda się do tego element rywalizacji, to ta metoda nauki robi się bardziej skuteczna. Nauka języka z gier jest przeznaczona dla tych, którzy mają już trochę wiedzy językowej. Najlepszym rodzajem gier do nauki języka angielskiego, są gry przygodowe i rozbudowane gry RPG. Skuteczność nauki będzie znacznie większa, jeśli wybierze się tematykę gier związaną z zainteresowaniami.

Zalety nauki przy pomocy gier to:

  • dostępność
  • powszechność
  • nauka w formie zabawy

Za pomocą ciekawych quizów, można sprawdzić poziom znajomości języka angielskiego. To kolejny kreatywny sposób na jego naukę.  W nauce języka obcego bardzo istotną kwestią są powtórki przerobionego materiału. Pomocą w utrwalaniu wiedzy i sposobem na sprawdzenie posiadanych umiejętności są quizy językowe.

Kreatywne formy nauki języka angielskiego zawsze się sprawdzają.

Jednak nie każda metoda nauki będzie dobra dla każdego. Nauka języka angielskiego jest indywidualnym procesem i na jego skuteczny przebieg mają wpływ cechy charakteru, przyzwyczajenia, a także upodobania. Dość powszechną formą nauki języka angielskiego są również aplikacje na smartfon, tablet. Korzystają z nich, głównie ludzie młodzi, ale nie tylko. Jedną z popularniejszych aplikacji jest https://pl.duolingo.com/. Za darmo, formie zabawy, można w wolnych chwilach uczyć się języka angielskiego.  Jedną z bardziej lubianych kreatywnych form nauki jest oglądanie filmów i słuchanie muzyki w języku angielskim. W zależności od indywidualnych predyspozycji można wybrać filmy z napisami, lub bez nich. Natomiast, jeśli chodzi o piosenki, to najłatwiej jest wyłapywać słówka z takich, które odpowiadają stylem śpiewania. Zaletą tego rodzaju nauki jest dodatkowa nauka rozumienia ze słuchu.

Wybór kreatywnej formy nauki języka angielskiego powinien być każdorazowo podyktowany osobistymi predyspozycjami. Co istotne, nie ma takiej potrzeby, aby trzymać się tylko jednej formy nauki języka angielskiego. Można korzystać z nich naprzemiennie, zmieniać, modyfikować, ulepszać. Wszelkie formy pomysłowości i inwencji własnej w nauce języka angielskiego odwdzięczą się większą skutecznością i szybkim opanowaniem języka angielskiego. A taki jest cel, każdego, kto naukę języka angielskiego podejmuje, niezależnie od tego, na jakim poziomie znajduje się jego wiedza. Z kreatywnych form nauki mogą korzystać zarówno osoby początkujące, jak i te, które chcą przećwiczyć tylko niektóre zagadnienia.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKS Neptun na podium w Goerlitz
Następny artykułSiatkarki Polonii zagrają jednak u siebie