Strona główna Wydarzenia Strzegom Znika stare przedszkole, będzie nowe

Znika stare przedszkole, będzie nowe

1

W Strzegomiu rozpoczęła się budowa nowego przedszkola z oddziałem żłobkowym. Nowoczesny budynek zastąpi 25-letni obiekt, w którym do niedawna mieściło się Publiczne Przedszkole nr 4.

– W tej chwili trwają prace rozbiórkowe połączone z segregacją odpadów z uwagi na azbest, z którego w dużej części wykonany był dach budynku – informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. – Dodatkowo trwa wycinka i przesadzenie roślin. Niwelowany jest również teren – dodaje naczelnik.

Budynek zaprojektowano z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, gwarantujących znacznie podwyższone parametry energetyczne, w związku z czym będzie to budynek pasywny. Powierzchnia użytkowa przedszkola – ponad 1900 m kw., w tym m. in. 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody „ptasi” i „motyli”. Planowane zakończenie inwestycji nastąpi w listopadzie 2018 r.

Warto przypomnieć, że wniosek złożony przez gminę Strzegom o dofinansowanie tej inwestycji, otrzymał pozytywną ocenę i tym samym uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł. Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł.

/Źródło UM w Strzegomiu/

Poprzedni artykułSenior dorabiał na emeryturze
Następny artykułSprzedaż gruntów pod Kaufland. Prokuratura umarza śledztwo