Strona główna Wydarzenia Zawód poszukiwany

Zawód poszukiwany

0

Jednym z najbardziej popularnych kursów zawodowych jest szkolenie dające uprawnienia do obsługi wózków widłowych. Ta popularność wynika przede wszystkim z konieczności używania tego typu sprzętu w sklepach, magazynach, firmach przemysłowych czy też gospodarstwach rolniczych. Tak naprawdę ilość zastosowań tegoż pojazdu jest tak duża, że jest masowo wykorzystywany, a firmy wymagają od pracowników i kandydatów do pracy ukończenia odpowiednich kursów.

Operator wózka zajmuje się jego obsługą czyli przenoszeniem i podnoszeniem towarów, których transport ręczny byłby ciężki i mało efektywny lub niemożliwy. Profesjonalne szkolenia w dużej mierze opierają się na poznaniu mechanizmów działania i doskonaleniu odpowiedniego kierowania pojazdem. Operatorzy zazwyczaj pracują w pomieszczeniach zamkniętych czyli magazynach, składach, fabrykach lub też na zewnątrz, gdzie są narażeni na zmienne warunki atmosferyczne. Profesjonalista musi przede wszystkim uważać na odpowiednie obciążenie, jakie jest na wózku, jego odpowiednie rozmieszczenie i oczywiście bezpieczeństwo swoje i innych ludzi.

Profesjonalny sprzęt
Mając wykwalifikowanego pracownika, warto mieć również profesjonalny sprzęt. Od lat firma Romex zajmuje się wynajmem i sprzedażą wózków widłowych i od lat jest liderem w branży. Klientów przyciąga przede wszystkim ogromna wiedza techniczna i doświadczenie pracowników, którzy potrafią dobrać odpowiedni wózek do danej działalności. Sprzedaż wózków widłowych powyżej 10 ton jest obecnie jednym z głównych priorytetów firmy, ponieważ ten sprzęt jest idealny do pracy niemalże na każdej nawierzchni. Warto więc zainwestować w uniwersalny wózek i wykorzystywać go zawsze wtedy, kiedy jest taka potrzeba.
Widlaki to podstawowe wyposażenie hal, fabryk i składów. Przeciętny „Kowalski” styka się z nimi ewentualnie w sklepach. To dość specyficzny pojazd jeśli chodzi o obsługę, ale w znaczący sposób ułatwia pracę. Warto jednak na etapie decyzji zastanowić się, jak często będziemy używać widlaka. Może się okazać, że na początku dobrym rozwiązaniem będzie wynajem wózków widłowych i przetestowanie, jak sprawuje się na konkretnym terenie i w konkretnych warunkach. Wszystko tak naprawdę ma znaczenie – i rodzaj powierzchni, i infrastruktura i wysokość regałów czy też specyfika towaru. Poza tym warto przeanalizować koszty użytkowania pojazdu.

Kosztowana inwestycja
Specjaliści zakładają, że zakup wózka to jedynie 20% kosztów jego eksploatacji. Pierwszy elementem zatem powinno być odpowiednie dobranie widlaka do naszych możliwości finansowych. Po drugie, koniecznie należy dopasować rodzaj wózka do faktycznie wykonywanej przez niego pracy. Branża spożywcza wymaga stosowania modeli elektrycznych ze względu na redukcję spalin, natomiast w wysokospecjalistycznych fabrykach będą potrzebne wydajne silniki. Po trzecie, jak już wyżej wspominaliśmy, warto wybrać profesjonalnego producenta i dystrybutora wózków, który da nam gwarancję na wózek, umożliwi jego serwis i podzieli się doświadczeniem w branży. Najlepiej wybrać firmy z wieloletnim doświadczenie w branży oraz szerokim wachlarzem usług dla klientów. Poza tradycyjną sprzedażą dobrze jest mieć możliwość wynajmu lub tak opłacalnego leasingu widlaków. Znana marka to niejako również gwarancja jakości.

Historia wózków widłowych sięga lat dwudziestych XX wieku i wynika z potrzeby ułatwiania sobie życia i czynności związanych z przenoszeniem towarów o większej wadze. I choć technologia się zmieniła, bo i motoryzacja, i technika przeszły wielką rewolucję, to zasada działania pozostała taka sama. Obecnie bez wózków widłowych nie ma hal, fabryk, hurtowni, sklepów i wielu innych miejsc.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułData otwarcia świdnickiego lodowiska już wyznaczona
Następny artykułKościoły ewangelickie ziemi świdnickiej do 1945 roku