Strona główna Kultura Warszawscy muzycy w Makowicach już dziś

Warszawscy muzycy w Makowicach już dziś

0

W niedzielę, 29 października o godz. 18.00 w Kościele św. Katarzyny w Makowicach odbędzie się muzyczne wydarzenie, w ramach przedsięwzięcia „Koncerty Ziemi Świdnickiej”. Tym razem będzie to koncert kwartetu smyczkowego The Time Quartett.

Zdjęcie FB Fundacji Chorda Auxit

Wykonawcy to wspaniały warszawski kwartet smyczkowy koncertujący na całym świecie. W programie polskie kwartety smyczkowe.

Od 2011 roku The Time Quartet w składzie: I skrzypce – Maksymilian Grzesiak, II skrzypce – Katarzyna Boniecka, altówka – Aleksandra Demowska-Madejska i wiolonczela – Małgorzata Duź, współpracował z wieloma znakomitymi zespołami i artystami: Andrzej Jagodziński Trio, Michał Tokaj, Grażyna Auguścik, Henryk Miśkiewicz, Agnieszka Wilczyńska – z którą nagrali płytę „Tutaj mieszkam” (płyta ta w 2016 r. otrzymała nagrodę Fryderyka za fonograficzny debiut roku jazz), Maciej „Trifonidis” Bielawski – z którym nagrali już 3 płyty, Bartosz Gliniak – którego muzykę do filmów regularnie nagrywają. Obecnie współpracują z Mietkiem Szcześniakiem w ramach najnowszej trasy koncertowej z programem „Nierówni”, razem z Marcinem Pospieszalskim i Krzysztofem Herdzinem.

Uczestniczyli w kilku polskich i międzynarodowych festiwalach m.in. w XXXI Silesian Jazz Meeting, Festiwalu Muzycznym w Łańcucie, XXIII Jazz Standard’s Festival, Festiwalu „Dwa Brzegi”, Festiwalu Wojciecha Młynarskiego, Festiwalu 3 Oktawy w Ełku, IX Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach, XXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel.

Koncert z przerwą – płatny poczęstunek, zebrane datki będą w całości przekazane na fundusz remontowy zabytkowego kościoła św. Katarzyny w Makowicach. Na koncert zaprasza Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit.

Poprzedni artykułŚwidnicki kulturysta srebrnym medalistą Pucharu Polski! [FOTO]
Następny artykułZerwane dachy, powalone drzewa [FOTO/VIDEO/AKTUALIZACJA]