Strona główna Sport Siatkówka Trenerzy kadry Polski obserwowali świdnicką siatkarkę

Trenerzy kadry Polski obserwowali świdnicką siatkarkę

0

Dobiegła końca 28. edycja Turnieju Nadziei Olimpijskich przeznaczona dla siatkarek z rocznika 2003, która w dniach 14-17 października odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku.

Ideą tych zmagań jest zaprezentowanie zawodniczek z jak najlepszym potencjałem sportowym, a co za tym idzie uzyskanie powołań do młodzieżowych reprezentacji Polski. Zanim młode siatkarki przystąpiły do sportowej walki wzięły udział w testach sprawnościowych po których trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski mogli ocenić potencjał aż 160 zawodniczek. Młodym zawodniczkom przyglądali się prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk oraz trenerzy seniorskiej kadry Polski Jacek Nawrocki i Waldemar Kawka.

W punktacji generalnej kadra Dolnego Śląska uplasowała się na 5. miejscu. Z MKS-u Polonia Świdnica powołano naszą wychowankę Zuzannę Rut (nr 7 na zdjęciu). Trenerami i opiekunami są: Andrzej Krowiak – Impel Wrocław, Magdalena Sadowska – MKS Polonia Świdnica i Przewodnicząca Wydziału Szkolenia Elżbieta Gaszyńska.

Poprzedni artykułW lipcu miał być ślub… [Rozmowa z Małgorzatą Stryżyk, uniewinnioną od zarzutu zabójstwa]
Następny artykułLew poskromiony