Strona główna Sport Piłka ręczna Szare Wilki znów wskoczyły na fotel lidera

Szare Wilki znów wskoczyły na fotel lidera [VIDEO]

0

W szlagierze czwartej serii spotkań ŚKPR Świdnica pokonał przed własną publicznością dotychczasowego lidera – AZS AWF Biała Podlaska i po raz drugi w tym sezonie wysforował się na czoło stawki I ligi. Ścisk w tabeli jest jednak niemiłosierny. Tyle samo punktów co Szare Wilki ma siedem zespołów!

Gdyby spisać wszystkie problemy, z jakimi w tygodniu przed meczem musieli zmagać się podopieczni Grzegorza Garbacza wyszłaby całkiem solidna powiastka. Blisko połowa zawodników zmagała się z kontuzjami lub chorobami. Mariusz Lasak i Adrian Prus nie dali rady się wykurować. Tego pierwszego czeka zresztą dłuższa przerwa. Tomasz Wasilewicz od wtorku leczył się antybiotykami. Niemal prosto z łóżka na meczu stawili się Mateusz Piędziak i Przemysław Borszowski. Wszystkie te przeciwności losu tylko jednak dodatkowo zmobilizowały świdniczan. W sobotni wieczór „pociągnęli z wątroby” i po pasjonującym boju wygrali z niepokonanymi dotąd akademikami z Białej Podlaskiej 29:28.

To był typowy mecz twardej walki dwóch wyrównanych zespołów. Szare Wilki tradycyjnie imponowały walecznością i skutecznie przeciwstawiły się rywalom, wśród których brylował białoruski rozgrywający Dzanis Wołyncew i skrzydłowy Bartosz Ziółkowski. Po pierwszej bardzo wyrównanej połowie, w drugiej przewagę zaczęli uzyskiwać gospodarze. W 44. minucie były to już nawet cztery trafienia (23:19), ale goście nie zamierzali się poddać i na trzy minuty przede końcem gry doprowadzili do remisu 27:27. W ostatnich fragmentach emocje sięgnęły zenitu. Na 28:27 ŚKPR wyprowadził na prowadzenie Andrzej Brygier. Doświadczony gracz popisał się indywidualną szarżą i kompletnie zaskoczył defensywę rywali. Po chwili do siatki trafił też Wołyncew i na tablicy wyników znów był remis. Kolejny atak Szarych Wilków został rozegrany jak na treningu. Szybko rozrzucana piłka trafiła ostatecznie do świetne spisującego się prawoskrzydłowego Borszowskiego i na czterdzieści sekund przed końcem ŚKPR znów był na prowadzeniu. W końcówce ŚKPR nie dał sobie wydrzeć wygranej. Grając w osłabieniu potrafił jeszcze odebrać rywalom piłkę i tym przypieczętował ciężko wywalczone, ale zasłużone trzy punkty.

Po raz trzeci w tym sezonie Szare Wilki wygrały przed własną publicznością i po raz trzeci widzowie dziękowali im owacją na stojąco. Za tydzień Szare Wilki czeka arcytrudny wyjazd do Piekar Śląskich, zaś 14 października w Świdnicy zmierzą się z Siódemką Miedzią Legnica.

Obawialiśmy się tego meczu, bo mieliśmy wiele swoich problemów. Brawo dla chłopaków, że w ostatnich minutach zachowali zimną głowę – rzucili zwycięską bramkę i potem wybronili akcję rywala. W drugiej połowie mogliśmy odskoczyć już na pięć goli, nie udało się i doszło do nerwowej końcówki. Trzeba powiedzieć, że każda drużyna mogła ten mecz wygrać. Zadecydowała nasza wola walki. Chłopaki wierzyli, że ten mecz wygrają i to zrobili – skwitował trener Grzegorz Garbacz. – To był nasz bardzo dobry mecz i kilka bardzo dobrych indywidualnych występów. Jako drużyna pokazaliśmy poświęcenie do ostatnich sekund. Cieszymy się, że wróciliśmy na pierwsze miejsce w tabeli. Niby to tylko miejsce, ale ma dla nas znaczenie. Chcielibyśmy je utrzymać, ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami bardzo trudne mecze – dodał Przemysław Borszowski.

ŚKPR Świdnica – AZS AWF Biała Podlaska 29:28 (14:14)

ŚKPR: Bajkiewicz, Wasilewicz – Borszowski 7, K. Rogaczewski 6, Dębowczyk 4, Piędziak 3, W. Makowiejew 3, P. Rogaczewski 2, P. Kijek 2, Cegłowski 1, Brygier 1, D. Kijek

AZS AWF: Chmurski, Kozłowski, Adamiuk – Ziółkowski 10, Wołyncew 5, Warmijak 4, Bekisz 3, Kandora 3, Urbanaik 1, Nowicki 1, Kriczkow 1, Stefaniec

Poprzedni artykułGdzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna od 1 października?