Strona główna Kultura Świdnicki Ditroit odpowiada na pytania fanów… w formie filmu

Świdnicki Ditroit odpowiada na pytania fanów… w formie filmu [VIDEO]

0

Zespół Ditroit ze Świdnicy wpadł na pomysł, by odpowiedzieć na pytania swoich fanów w formie krótkich filmów. Cykl zyskał nazwę „SZEFie! mam PYTAnkO!”. W pierwszym odcinku z 5 października muzycy opowiadają o początkach wspólnego grania.

„?SZEFie! mam PYTAnkO!?” to nowy cykl krótkich filmów nagrywanych dla swoich fanów przez świdnicką grupę Ditroit. – Bądźcie naszym inspirującym szefem i zapytajcie o co chcecie, a postaramy się na większość z nich odpowiedzieć w formie filmików, które będziemy nagrywać co jakiś czas – tłumaczą muzycy z Ditroit. Pierwszy odcinek pod tytułem „Jak to się zaczęło” na oficjalnym kanale youtube zespołu można oglądać od 5 października.

Członkowie grupy opowiadają w nim chociażby o początkach wspólnego grania, pierwszym stworzonym kawałku czy wyborze Miśka na wokalistę i tekściarza. A co będzie w kolejnym filmie? Wszystko zależy od fanów. Pytania można wysyłać na [email protected]

Początki zespołu DITROIT sięgają połowy 2013 roku, kiedy to muzycy nieistniejącej już grupy Zero Procent (Krzysztof „Chris” Brzeziński, Daniel „Dada” Urbaniak, Maciej „Max” Magoch), zaprosili do pracy nad wspólnym, jednorazowym projektem Michała „Miśka” Kulniewa. To, co z założenia miało być niezobowiązującym projektem studyjnym, przerodziło się w regularny zespół. Muzycy zapowiadają zbliżające się ku końcowi prace na debiutanckim albumem „Odpalamy”. Płytę promują single, do których nagrane zostały teledyski – „Niedotykalni”, „Lubisz polskie D.I.S.K.O.”, „W oceanie chmur” i ostatni „Kino Gdynia” z lipca tego roku.

/oprac. AN/

Poprzedni artykułWyśpiewali Arturowi kolejny krok do zdrowia [FOTO]
Następny artykułBudżet obywatelski 2017 : Trwa głosowanie w Świdnicy