Strona główna Sport Piłka nożna Silesian Autumn Cup: Świdniczanie lubią srebro!

Silesian Autumn Cup: Świdniczanie lubią srebro!

0

Z trzema drugimi miejscami zakończyli trzecią edycję piłkarskiego turnieju Silesian Autumn Cup zawodnicy rodem ze Świdnicy. Polonia-Stal Świdnica zajmowała drugie lokaty w kategoriach U-8 i U-12, Gryf był drugi w kategorii U-10. 

Srebrna drużyna Polonii-Stali Świdnica w kategorii U-8

W kategorii U-8 (piłkarze z rocznika 2009) obserwowaliśmy dwie drużyny Gryfa i jedną Polonii-Stali. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się biało-zieloni, którzy dość pechowo przegrali walkę o najwyższy stopień podium. Podopieczni Przemysława Malczyka remisowali w regulaminowym czasie gry 1:1 z ekipą Spiders Krapkowice. Rzuty karne lepiej egzekwowali goście z Opolszczyzny, wygrywając 3:1. Gryf I Świdnica zajął dziesiąte, a Gryf II piętnaste miejsce w turnieju.

W kategorii U-10 wystąpiły trzy zespoły Gryfa Świdnica. Najlepiej poszło „jedynce” prowadzonej przez trenera Janusza Masnego, która uplasowała się na drugiej pozycji, przegrywając w wielkim finale 0:4 z FK Mińsk (Białoruś). Podium uzupełnili piłkarze AP Dzierżoniów, którzy wysoko pokonali AP Football Wrocław 5:1.

W klasyfikacji dwunastolatków (rocznik 2005) znów druga była Polonia-Stal Świdnica, która i tym razem uległa rywalom w rzutach karnych. Pogromcą drużyny dowodzonej przez trenera Sebastiana Błaszczyka okazała się ekipa Football Academy Leszno. W regulaminowym czasie gry było 1:1, w karnych 3:2 dla leszczynian. Na trzeciej lokacie znalazł się Śląsk Wrocław, a Gryf Świdnica wspólnie z białoruskim DUSSZ Osipowiczi zajęli dziesiątą – ostatnią pozycję. Oba zespoły oddały walkowerami mecze w fazie miejsc 9-11 przeciwko czeskiemu SK Hranice, co w przypadku gospodarzy – Gryfa Świdnica jest nieco dziwne…

Poprzedni artykułPorażka świdnickich piłkarzy we Wrocławiu [FOTO]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]