Strona główna Sport Siatkówka Puchar Polski: Bez walki w meczu z Energetykiem

Puchar Polski: Bez walki w meczu z Energetykiem [FOTO]

0

Dotkliwej porażki w drugim meczu turnieju Pucharu Polski doznały siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego uległy zdecydowanie pierwszoligowej ekipie Enea Energetyk Poznań, zdobywając w całym spotkaniu zaledwie 45 punktów!

Sobotnie granie rozpoczęło się od konfrontacji Wisły Warszawa z AZS-em AWF Warszawa. Wyraźnie górą z tego pojedynku wyszły zawodniczki Wisły, które wygrały w trzech setach – 25:14, 25:14 i 25:15. Mieliśmy nadzieję, że w drugiej potyczce zobaczymy więcej emocji i to związanych głównie z dobrą grą naszego zespołu. Biało-zielone niestety nie nawiązały wyrównanej walki z poznaniankami. Gospodynie wyszły mocno stremowane i tylko w drugiej partii (na początku seta) zdołały nieco postraszyć faworytki. W pozostałych odsłonach przewaga rywalek była bardzo widoczna. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Energetyka (13:25, 17:25, 15:25).

W niedzielę o 10.00 w hali na Zawiszowie w meczu o zwycięstwo w całej imprezie i awans do kolejnej rundy Pucharu Polski Enea Energetyk Poznań zmierzy się z Wisłą Warszawa. Obie drużyny mają na swoim koncie komplet zwycięstw. O 12.00 odbędzie się konfrontacja o trzeci stopień podium. MKS Polonia Świdnica (II liga) zagra z AZS-em AWF Warszawa (I liga).

Poprzedni artykułŚwidniczanie cali w kolorach [FOTO]
Następny artykułTrwa Międzynarodowy Turniej Bokserski w Galerii Świdnickiej [FOTO]