Strona główna Wydarzenia Świdnica Młodzież z „Ekonomika” odwiedziła Warszawę

Młodzież z „Ekonomika” odwiedziła Warszawę [FOTO]

0

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych Wincentego Stysia w Świdnicy odwiedzili Warszawę. Edukacyjna wycieczka do stolicy Polski odbyła się w ramach projektu „Rynek pracy coraz bliżej – dla uczniów szkół kształcenia zawodowego Powiatu Świdnickiego”.

Młodzież ze świdnickiego „Ekonomika” odwiedziła Warszawę, w dniach 17 i 18 października, w ramach projektu „Rynek pracy coraz bliżej – dla uczniów szkół kształcenia zawodowego Powiatu Świdnickiego”. Głównym celem wycieczki była wizyta edukacyjna na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zwiedzanie dało możliwość także poznania historii instytucji. Uczniowie dowiedzieli się chociażby tego, że pierwsza giełda papierów wartościowych w Polsce otwarta została w Warszawie 12 maja 1817 roku, a jej zamknięcie było podyktowane wybuchem II wojny światowej. W pierwszej sesji giełdowej, która odbyła się 16 kwietnia 1991 roku, brało udział siedem domów maklerskich. Obecnie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowo-Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. Podczas wizyty młodzież mogła zapoznać się także z zasadami funkcjonowania giełdy, co jest szczególnie ważne dla przyszłych ekonomistów.

Poza Giełdą Papierów Wartościowych świdnicka młodzież zwiedziła w Warszawie również Pałac Kultury i Nauki, Ogród Saski oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Był czas na pamiątkowe zdjęcia z Syrenką na tle Stadionu Narodowego, zwiedzanie Krakowskiego Przedmieścia i Starówki. Przewodniczka przedstawiła wiele ciekawostek na temat dawnej i współczesnej historii stolicy. Szczególnie wzruszająca była wizyta przy pomniku Małego Powstańca Warszawy. Ciekawy punkt programu stanowiła także wizyta z Centrum Nauki Kopernik.

/Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy/

Poprzedni artykułWypadek śmiertelny w Strzegomiu [FOTO]
Następny artykułMłodzież i seniorzy w sztuce improwizacji [FOTO]