Strona główna Wydarzenia Świdnica Mistrzowie zdrowego odżywiania

Mistrzowie zdrowego odżywiania [FOTO]

1

To nie jest tylko zbiór nudnych regułek i przepisów. Zasady zdrowego odżywiania i życia można zgłębiać i pokazywać w bardzo atrakcyjny sposób, a przekonali o tym uczniowie klas gimnazjalnych pięciu szkół z powiatu świdnickiego, którzy wzięli udział w I Powiatowym Konkursie „Wiem co jeść i jak być fit”. Zmagania zorganizowało Starostwo Powiatowe przy wsparciu Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych i Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy.

Drużyny ze Strzegomia, Żarowa, Pszenna, Świebodzic i Świdnicy, dopingowane przez kolegów i koleżanki, w auli I LO walczyły o punkty, dzieląc się wiedzą i własnymi doświadczeniami. W prezentacji slajdów uczniowie pokazywali, jak  w szkole przygotowali dwa zdrowe dania. Jednym z zadań było stworzenie plakatu „Dekalog zdrowia”, kolejnym pokaz codziennej gimnastyki. Nie zabrakło testu i wreszcie zadania, polegającego na wybraniu z długiej listy 10 zdrowych produktów i przygotowaniu przepisów.

Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, o czym świadczy niewielka rozpiętość punktów. Na 70 możliwych najlepsza drużyna zdobyła 66 punktów, a piąta 51. Młodzież zaskoczyła nas swoją wiedzą i pomysłowością. Zdecydowanie zauważyliśmy, że temat jest dla nastolatków bardzo interesujący i chętnie słuchają prezentacji swoich rywali – podkreśla Emilia Młynarczuk z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu, drugie zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy, a trzecie ekipa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach. Uczniowie z Pszenna zajęli 4 miejsce, a z Żarowa piąte.

Zwycięzcy otrzymali gratulacje od starosty Piotra Fedorowicza i nagrody ufundowane przez starostwo. Na wszystkich czekał zdrowy poczęstunek.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKarolina przegrywa, mecz AKS-u przełożony
Następny artykułDzięki Wam rośniemy. Dziękujemy!