Praktycznie żadna reklama nie jest już potrzebna, a tłumy i tak są gwarantowane. Giełda Staroci i Numizmatów w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przyciąga tłumy poszukiwaczy skarbów z przeszłości. Handel starociami, monetami i znaczkami trwa w Świdnicy od ponad 40 lat, a systematyczne giełda jest organizowana od około 30 lat.
Piękna pogoda zachęciła dzisiaj do udziału w „łowach” wielu świdniczan i przyjezdnych. Na Rynku i pobliskich ulicach, aż do placu Grunwaldzkiego, rozstawiły się dziesiątki stoisk. Można znaleźć wszystko – od obrazów, przez naczynia, figurki, sztućce, hełmy, abażury, klamki, zegarki, fotele, stoliki, po zabytkowy sprzęt grający. Co ciekawego przywieźli handlujący, podejrzał fotoreporter Swidnica24.pl Artur Ciachowski.

![Koncerty i uroczystości. Narodowe Święto Niepodległości w powiecie świdnickim [PROGRAMY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2024/11/Narodowe-Swieto-Niepodleglosci-w-Swidnicy-2024.11.11-41-238x178.jpg)
![Spółdzielcze budynki przeszły metamorfozę przy wsparciu środków unijnych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/termomodernizacja-ul.-Dabrowskiego-Swidnica-2-238x178.jpg)




![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/ul.-Gdynska-100x75.jpg)

![Kabaret Paranienormalni już 8 listopada wystąpi w Świdnicy. Artyści pokażą nowy program „Ostre Cięcie” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)
![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-100x75.jpg)