Strona główna Wydarzenia Świdnica Kwesty na Wszystkich Świętych

Kwesty na Wszystkich Świętych

0

Towarzystwo im. Brata Alberta i Polski Czerwony Krzyż będą prowadzić zbiórki na Wszystkich Świętych. Wolontariusze pojawią się na świdnickich cmentarzach – przy Al. Brzozowej, ul. Słowiańskiej oraz ul. Łukasińskiego.

Jak co roku, 1 listopada, na Wszystkich Świętych przeprowadzone zostaną zbiórki charytatywne. Kwestować będą – Polski Czerwony Krzyż oraz Towarzystwo im. Brata Alberta w Świdnicy.

Wolontariuszy Towarzystwa im Brata Alberta, w charakterystycznych pelerynach i z zielonymi puszkami, będzie można spotkać w godz. od 9.00 do 17.00 na wszystkich świdnickich cmentarzach – przy Al. Brzozowej, ul. Słowiańskiej oraz ul. Łukasińskiego. Organizacja będzie zbierać fundusze na działalność schroniska dla bezdomnych przy ul. Westerplatte 51 oraz schroniska dla bezdomnych kobiet przy ul. w. Brata Alberta, vis a vis szpitala „Latawiec” , które zostanie oficjalnie otwarte 5 listopada.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Świdnicy tradycyjnie przeprowadzi zbiórkę, w ramach akcji „Godne Dzieciństwo”. Za uzbierane środki zakupione zostaną paczki mikołajkowe dla dzieci z najuboższych rodzin. Woluntariuszy będzie można spotkać na świdnickich cmentarzach przy Al. Brzozowej i ul. Słowiańskiej, w godzinach od 10.00 do 16.00.

/AN/

Poprzedni artykułDni Gór rozpoczęte [FOTO]
Następny artykułZderzenie na Bystrzyckiej [FOTO]