Strona główna Wydarzenia Świdnica III Świdnicki Tydzień Bliskości za nami

III Świdnicki Tydzień Bliskości za nami [FOTO]

0

Warsztaty, wykłady, zajęcia dla maluszków i dla ich rodziców – Mamy co kochamy, czyli Stowarzyszenie Świdnickich Mam po raz trzeci uczciło październikowy International Babywearing Week, czyli Międzynarodowy Tydzień Noszenia Dzieci, organizując Świdnicki Tydzień Bliskości.

W zajęciach ogółem wzięło udział około siedemdziesięciu osób – mówi Monika Adamczyk, sekretarz stowarzyszenia. Miejsca były limitowane ze względu na warunki lokalowe oraz kameralny charakter warsztatów. Wszak chodziło o bliskość.

Najbardziej chyba cieszy, gdy na kolejnych zajęciach widzimy te same twarze, zainteresowane tematyką bliskości i wchłaniające tę wiedzę – mówi Karolina Osińska-Marcińczyk z Mamy co kochamy. – Tak było też w poprzednich latach i na dodatek zdarzało się, że uczestniczki warsztatów zasilały wkrótce szeregi stowarzyszenia Mamy co kochamy – dodaje.

Skoro to Międzynarodowy Tydzień Noszenia Dzieci, to oczywiście nie zabrakło warsztatów chustowych, które prowadziła Monika Kalitka, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po kursie ClauWi®. Warto przy okazji zaznaczyć, że stowarzyszenie dysponuje kilkoma chustami do noszenia dzieci, które można wypożyczać, aby sprawdzić, czy noszenie w chuście to jest to, czego potrzebujemy my i nasze dziecko.

Jednak nie wszystko się wokół chust kręciło. Mieszkanki Świdnicy i okolic miały okazję porozmawiać o trudach i pięknie porodu z położną Adelą Białoboki-Chylińską, o granicach w relacji dorosły-dziecko z Urszulą Larecką i Pauliną Rękas ze Szkoły dla Rodziców, a o opiece stomatologicznej nad kobietą w ciąży i małym dzieckiem ze stomatolog Pauliną Drozdowską. Świdnicka szkoła Muzaza przeprowadziła zajęcia umuzykalniające dla maluszków od urodzenia do 4 roku życia, a twórczyni Muzazy, Katarzyna Szymko-Kawalec, opowiedziała też o teorii uczenia się muzyki. Agnieszka Rogaczewska, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala dla niemowląt oraz Shantala Bodytouch dla dorosłych, poprowadziła warsztaty z masażu Shantala, a Marta Marks, trenerka komunikacji opartej na empatii – warsztaty pod hasłem „Szakal i żyrafa w komunikacji”.

Oprócz zajęć prowadzonych w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy przy ul. Długiej 33 stowarzyszenie Mamy co kochamy przeprowadziło kilka konkursów na swoim profilu społecznościowym. Do wygrania były książki sponsora imprezy – wydawnictwa Mamania. A do tego codziennie jeden z uczestników III ŚTB otrzymywał upominki od pozostałych sponsorów.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas, za możliwość udziału w warsztatach. Dziękuję za otwartość, ciepło, poświęconą uwagę oraz za świetne wykłady. Ale przede wszystkim dziękuję za bliskość z wami, za „Mamy co kochamy”, za wspólną relację, za to, że mogłam po prostu być. Za bliskość z samą sobą. Cudowny czas. Dziękuję. Czekam z niecierpliwością na kolejny rok – mówi Marzena Leszczyńska, uczestniczka III ŚTB.

Chcę podziękować wam, drodzy uczestnicy. Bez was, waszego uczestnictwa ten Tydzień nie udał by się. To wy nadaliście mu sens: waszą obecnością, rozmowami, wymianą doświadczeń. Tym, że przyszliście i byliście otwarci na nową wiedzę. Jestem ogromnie wdzięczna za to, że mogłam Was poznać, porozmawiać, widzieć was, jak tworzycie z nami to wydarzenie I niby w tym Tygodniu chodziło przede wszystkim o noszenie dzieci w chuście i starałam się, żeby i w naszym Tygodniu chusta była na pierwszym miejscu… ale teraz dotarło do mnie, że chyba ważniejsza dla mnie okazała się ta bliskość. Bliskość między wami a waszymi dziećmi, między sobą nawzajem, kiedy zawiązywały się nowe znajomości, kiedy opowiadaliście wasze historie. I mam nadzieję, że wynieśliście tę bliskość również do waszych domów – mówi Monika Kalitka, jedna z pomysłodawczyń imprezy.

Za rok z pewnością przygotujemy IV Świdnicki Tydzień Bliskości i wiemy, że będą one znów z nami. Podobnie, jak uczestnicy. Za III Świdnicki Tydzień Bliskości wam wszystkim dziękujemy – mówi Karolina Osińska-Marcińczyk.

/materiały nadesłane przez organizatora/

Poprzedni artykułPożyczki online – jakie problemy pomagają rozwiązać?
Następny artykułZwłoki mężczyzny z Parku Centralnego. Prokuratura ustaliła tożsamość