Strona główna Temat dnia Historia pewnego magla

Historia pewnego magla

5

Są ludzie, którzy do życia potrzebują nie tyle pożywienia i powietrza, co bycia w ciągłym ruchu. Nieustannie w ich głowach rodzą się pomysły, które konsekwentnie realizują. Działanie to ich drugie imię. I wcale nie muszą jechać na koniec świata, ani nawet wychodzić z domu. Wystarczy im własne podwórko.

Pralnia Pranie Świdnica

Skąd taki pomysł

Pani Ula 25 lat temu za 200zł kupiła magiel, który akurat sprzedawała sąsiadka. Ratowała się wtedy przed pozostaniem osobą bezrobotną. Były lata 90. – czas przemian gospodarczych, kiedy wielu ludzi traciło pracę z dnia na dzień i musiało zmierzyć się z nową rzeczywistością. Pani Ula właśnie w takiej sytuacji się znalazła, ale jako osoba przepełniona pozytywną energią postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Nie spodziewała się wówczas, że ta działalność stanie się czymś więcej, niż tylko sposobem na zarobienie pieniędzy. „Pracowałam w księgowości, przyszły cięcia – byłam najmłodsza stażem i wiekiem, więc zostałam zwolniona z pracy. Tak się to wtedy odbywało. Wyjechałam do Niemiec na dwa miesiące, a gdy wróciłam Tata namówił mnie i odkupiłam od sąsiadki stary magiel. Tak to się zaczęło”. Pani Ula zaadoptowała pod swoją działalność piwnicę domu, w którym mieszka do dziś. Z czasem pomieszczenie okazało się niewystarczające. Dziś to prężna firma, lider rynku obsługujący klientów instytucjonalnych (przychodnie lekarskie, gabinety SPA, hotele, restauracje) oraz indywidualnych – piorąc, maglując i prasując dostarczają swoim klientom świeże, czyste i pachnące obrusy, pościel i ubrania, które stanowią świetną wizytówką dla swoich właścicieli.

Pralnia Pranie Świdnica

Jak to się dzieje

Pani Ula dokładnie przemyślała i zaplanowała cały proces działania. Pranie można dostarczyć samodzielnie do siedziby firmy przy ul. Świętojańskiej 5 w Świdnicy (okolice szpitala Latawiec) lub zlecić odbiór firmie. Każdy klient traktowany jest profesjonalnie i indywidualnie. Pranie trafia do pojemnika przeznaczonego dla konkretnego zleceniodawcy i cały proces odbywa się pod kątem tego jednego konkretnego klienta. Nie ma więc opcji łączenia prań dla różnych klientów, a co za tym idzie ryzyka pomieszania zamówień czy niewłaściwego ich oznakowania.

Pralnia Pranie Świdnica

Pranie jest segregowane pod kątem kolorów, struktury materiału oraz innych wymagań klientów. Aby nie osłabiać tkanin i nie prowadzić do szybkiego zużycia materiału Pralnia stosuje tzw. zasadę „odrzutów”, czyli selekcjonowania niedopranych rzeczy. Każdy Klient posiada wydzielone miejsce, gdzie wędrują rzeczy z niespranymi plamami. Dopiero wtedy bezpośrednio na plamę używane są odpowiednie środki, dzięki temu prane rzeczy są czyste, świeże i przyjemnie pachną, nie są przesiąknięte zapachem chloru i innych ostrych płynów odplamiających. Stosowane w Pralni wysokiej klasy profesjonalne środki chemiczne posiadają atesty, dzięki czemu pranie pościeli, ręczników, obrusów, serwet, odzieży i bielizny osobistej jest nie tylko bezpieczne, ale daje gwarancję usunięcia nawet największych zabrudzeń.

Masz w domu alergika? Skorzystaj z usług Pralni pani Uli!

Wysoka temperatura neutralizuje wszelkie bakterie i alergeny, dlatego suszenie trwające zaledwie kilka minut jest tak istotnym elementem całego procesu prania. Prasowanie natomiast odbywa się na profesjonalnych stołach wyposażonych w żelazka parowe. Niezaprzeczalny atut tego sprzętu to dezynfekcja tkanin z roztoczy i różnego rodzaju alergenów. Podobnie jest w przypadku maglowania – pod wpływem wysokiej temperatury z pościeli i bielizny usuwane są drobnoustroje i alergeny, które przetrwały pranie. Ponadto maglowany materiał dłużej zachowuje świeżość i trwałość.

Nie masz czasu prać? Nie lubisz prasować? Pani Ula to załatwi!

Szeroki wachlarz usług oferowanych przez Pralnię-Magiel może stać się rozwiązaniem problemów z czasem, którego tak bardzo brakuje współczesnym kobietom. Pranie (w tym ekspresowe, kiedy to odbiór następuje jeszcze w tym samym dniu) w odpowiednich środkach, prasowanie czy maglowanie pozwoli także na odpowiednie przygotowanie bielizny w sytuacji gdy w domu są osoby mające problemy ze skórą z powodu alergii, AZS czy innych chorób.

Pralnia Pranie Świdnica

Do skorzystania z usług Pralni pani Uli zachęca nie tylko ona sama, ale również grono jej zadowolonych klientów, którzy zgodzili się zamieścić swoje rekomendacje na stronie internetowej firmy REKOMENDACJE ZNAJDZIESZ TUTAJ. Aby zasięgnąć więcej informacji na temat technologii i usług Pralni, proszę wejść na stronę www.pralniawodna-magiel.pl lub odwiedzić profil na facebooku.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMałki w podróży: Łęczyca. Z wizytą u diabła Boruty
Następny artykułWeekendowy Magazyn Swidnica24.pl