Strona główna Kultura Gry Teatralne. Pokaz alchemików

Gry Teatralne. Pokaz alchemików

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza  23 października o godz.18.00 do sali teatralnej na najnowszy pokaz Alchemików, tym razem będą to „Gry Teatralne”, demonstrujące różnego rodzaju gry i zabawy improwizacyjne.

W improwizacji wszystko może się zdarzyć. Pomimo tego, że gry mają określony schemat, za każdym razem powstają na ich podstawie niepowtarzalne sceny. O wszystkim zadecydują aktorzy i publiczność na widowni. Ćwiczenia improwizacyjne uczą aktorstwa, ale też rozwijają wyobraźnię, poprawiają spostrzegawczość i koncentrację, rozwijają spontaniczność i odwagę, oraz umiejętność komunikacji i współpracy w grupie. A przede wszystkim są dobre dla wszystkich, bez względu na pochodzenie, wiek, płeć, zawód i kolor skóry.

Pokaz poprzedziły warsztaty z Improwizacji z aktorem – Oskarem Hamerskim (absolwent świdnickich uczelni: Szkoły Podstawowej nr 16 i I LO im. J. Kasprowicza. Ukończył PWST w Krakowie. Obecnie aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Związany także z warszawską grupą kabaretową „Pożar w Burdelu”. Propagator, krzewiciel i praktyk różnorodnych metod improwizacji aktorskiej. Autor książki „Improwizacja wg Keitha Johnstone’a”)

Projekt Alchemia teatralna dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp wolny.

Poprzedni artykułKościoły ewangelickie ziemi świdnickiej do 1945 roku
Następny artykułŚwidnicki park w słońcu [FOTO]