Strona główna Sport Inne Finał Leśnej Akademii Sportu

Finał Leśnej Akademii Sportu

0

25 uczniów, 12 godzin treningu, a wielki finał z udziałem 9 szkół i mistrzów olimpijskich: Pawła Janiszewskiego i Sebastiana Chmary. Tak w dużym skrócie można podsumować Leśną Akademię Sportu, z udziałem  uczniów Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

28 września grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym wzięła udział w międzyszkolnej olimpiadzie sportowej w Dobromierzu. To niecodzienne, sportowe wydarzenie było podsumowaniem projektu w jakim uczestniczyło 25 uczniów Szkoły Podstawowej w Witoszowie. Organizatorem projektu był Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Projekt zakładał przeprowadzenie 12 godzin treningów lekkoatletycznych oraz rajdu w terenie. Celem była promocja aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, jak również pokazanie różnych sposobów i możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. W olimpiadzie wzięło udział 9 szkół z gmin wiejskich i wiejsko – miejskich z woj. dolnośląskiego. Całą imprezę poprowadzili mistrzowie lekkoatletyki, Paweł Januszewski – mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki i Sebastian Chmara – mistrz świata w wieloboju.

Olimpiada odbyła się w dwóch częściach – teoretycznej podczas której uczestnicy oglądali film o historii olimpiad i polskich mistrzach lekkoatletyki. Kto uważnie słuchał miał okazję zdobyć nagrodę, odpowiadając na pytania związane z treścią filmu. Druga część odbyła się na boisku szkolnym gospodarzy. Wzorem prawdziwych igrzysk olimpijskich i te rozpoczęły się od zapalenia olimpijskiego znicza i ślubowania sportowców. Wszyscy uczniowie wzięli udział w treningu różnych konkurencji lekkoatletycznych (skok wzwyż, bieg przez płotki, trójskok, rzut oszczepem, start z bloków startowych i bieg na krótkim odcinku) prowadzonym przez profesjonalistów z zakresu lekkoatletyki. Finałem olimpiady był wyścig sztafet, w których wystartowały reprezentacje 12 zawodników z każdej szkoły. Młodzi lekkoatleci ze szkoły w Witoszowie zajęli  3. miejsce, w nagrodę otrzymali puchar dla szkoły, a każdy z nich bidon, koszulkę i worek na wf.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułWichura daje się we znaki [FOTO]
Następny artykułKilkadziesiąt wyjazdów straży pożarnej, przerwy w dostawie prądu