Strona główna 112 Dworzec przyciąga jak magnes

Dworzec przyciąga jak magnes

8

Oddany w 2013 roku po kapitalnym remoncie i modernizacji dworzec Świdnica Miasto nie stał się oazą kultury i spokoju. Mimo przeniesienia do budynku siedziby Straży Miejskiej, mimo kamer i stałej ochrony nie ma dnia bez interwencji.

Wciąż zbierają się tu bezdomni, dochodzi do awantur, oddawania moczu w holu, dewastowania darmowych toalet i picia alkoholu. Autorów tych wyczynów nie powstrzymuje dosłownie nic. Kolejny przykład pochodzi z 30 września.

-Około godz. 20:40 operator monitoringu zgłosił spożywanie alkoholu i palenie papierosów przy toaletach w holu dworca. Interwencja funkcjonariuszy zakończyła się nałożeniem mandatów karnych zgodnie z obowiązującym taryfikatorem – informuje Straż Miejska.

/opr. red./
Zdjęcia pochodzą z miejskiego monitoringu

 • Marcel

  To jest żart? Tam jest siedzibą straży miejskiej która to rzekomo jest strasznie potrzebna w Świdnicy… To się w głowie nie mieści. Likwidować tą instytucje w cholere jak na własnym podwórku nie potrafią zadbać o porządek i bezpieczeństwo. Brak mi słów…

  • Krzysztof

   Proszę czytać ze zrozumieniem. Gdyby nie Straż Miejska to nikt by ich nie zauważył. Tak sytuacja została zlokalizowana i “zadbali o porządek i bezpieczeństwo”.

 • Krystyna

  a zamiast mandatu nałożyc sadownie prace na rzecz zieleni miejskiej i miasta !!!!!!

  • Waldi

   Prace na rzecz zieleni miejskiej??? I Krystyna myśli, że to załatwi sprawę? O naiwna. Tu sprawę może jedynie załatwić dobry wpie.dol pałą i to wcale nie gumową. Jak by wiedzieli, że tam leją, to by tam już nie poszli drugi raz.

   • Krystyna

    No jesli nie gumową to jaką??? stalową??? nadawał byś sie do pałowania ludzi

 • Natalia

  ……..spalowac……

  • Polak

   Ręce opadają kiedy te degeneraty zrozumieją , że coś co nie należy do nich nie trzeba zniszczyć i się posrać na samy środku współczuję straży miejskiej bo sami wiemy jak podniosą rękę to będzie afera na połowę Polski bo kogoś pobili śmieszne ale prawdziwe .

   • Swidniczanin

    Degeneraty i dysmózgowcy nigdy tego nie zrozumieją.