Strona główna Kultura Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Jesienny piknik w Zamku Grodno, koncert charytatywny z Haliną Kunicką, Skaldami i Kabaretem Ciach, marsz z kijkami w ramach Dni Seniora, teatralna lekcja w świdnickiej bibliotece czy Rajd rowerowy z atrakcjami. Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Dni Seniora w Świdnicy
Dziś w ramach trwającego od 2 października Dni Seniora w Świdnicy nad Zalewem Witoszówka zaplanowano Nordic Walking. Marsz z kijkami rozpocznie się 16.00. Zbiórka chętnych seniorów pod Bosmanatem.

Wielkie świętowanie seniorów 60+, realizowane z inicjatywy Dziennego Domu Senior – Wigor w Świdnicy, w tym roku odbywa się pod hasłem „Zakochaj się w jesieni”. Organizatorzy przygotowali liczne wydarzenia, przekonujące o tym jak doskonale można bawić się w jesieni życia. Wśród imprez znajduje się chociażby dyktando na wesoło lub bal seniora. Święto potrwa do 13 października.

Koncert „Klasycznie też jest cool”

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert organowy w wykonaniu Jakuba Monety z udziałem utalentowanych absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świdnicy połączony z krótką prezentacją historyczną nt. kościoła pw. św. Józefa przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Giełda Staroci i Różnorodności w Świebodzicach

W sobotę, 7 października na świebodzickim Rynku zorganizowana zostanie Giełda Staroci. Kiermasz różnorodności będzie można odwiedzić w godz. od 8.00 do 14.00.

Teatralna lekcja w świdnickiej bibliotece

Lekcja „Laboratoria teatralne w XX wieku” zaplanowana została 7 października o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Na wykładzie prof. Mirosława Kocura słuchacze będą mogli dowiedzieć się o rewolucyjnych projektach, realizowanych na peryferiach, przez małe zespoły opętanych sztuką szaleńców pod wodzą charyzmatycznych wizjonerów. Najsławniejszy z nich, Jerzy Grotowski, ostatecznie nawet nazwał swój zespół wprost Teatrem Laboratorium.

Jesienny piknik w Zamku Grodno

Jesienny Piknik Rodzinny na Zamku Grodno już w najbliższą sobotę, 7 października w godz. od 12.00 do 16.00.  Podczas  pikniku zamkowe mury zmienią się w tętniącą życiem osadę. Wydarzenie to pozwoli wszystkim przybyłym do Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim przenieść się w odległe czasy średniowieczna, poczuć klimat i czar tamtego okresu.

W programie m.in.: pokazy rzemiosł dawnych, trening bojowy rycerzy, trening łuczniczy, turnieje walk średniowiecznych. Dla każdego głodnego i spragnionego przewidziana została zabawa przy ognisku, pieczonym ziemniaku i herbacie z sokiem.

Rajd rowerowy z piknikiem

W tym roku rowerzyści po raz drugi przejadą ulicami miasta. Impreza odbędzie się w ramach projektu „Rowerem przez miasto – budowa dróg i ciągów pieszo – rowerowych w Świdnicy sposobem na wdrożenie strategii niskoemisyjnej”. Akcja pod patronatem Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal – Słaniewskiej odbędzie się w niedzielę, 8 października. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich miłośników dwóch kółek.

Uczestnicy rajdu spotykają się o godz. 9:45 na parking przy Urzędzie Miejskim w Świdnicy, skąd po krótkim instruktażu w towarzystwie pilotów i służb mundurowych, zabezpieczających trasę, wyruszą punktualnie o godz. 10:00 na jedenastokilometrowy odcinek poprowadzony ulicami miasta. Trasa przebiegać będzie po nowych ścieżkach rowerowych w Świdnicy. Cykliści zakończą swój przejazd na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej, gdzie zostanie zorganizowany „Piknik rodzinny” z konkursami i zabawami.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano między innymi: zamki i dmuchańce, dla nieco starszych: pokazy fitness, gry organizowane przez LZS, rowerowy tor przeszkód, znakowanie rowerów przez Policję, zdrowe przekąski oraz grill. Dla biorących udział w imprezie tradycyjnie przygotowano pamiątkowe koszulki.

Koncert charytatywny dla Artura

W niedzielę, 8 października w Świdnicy artyści wystąpią dla Artura Klaji ze Świdnicy, by pomóc mu w zebraniu środków na kontynuację terapii komórkami macierzystymi, jaką przechodzi Artur Klaja ze Świdnicy. Więcej o świdniczaninie walczącym o zdrowie i sprawność fizyczną przeczytasz TUTAJ.

Wydarzenie rozpocznie się o 17.00. Zabawę poprowadzi Łukasz Lech, znany prezenter telewizyjny i organizator koncertów. Na scenie niedawno wyremontowanej auli I LO w Świdnicy przeboje ze swojego repertuaru zaśpiewają Halina Kunicka i Skaldowie. Wystąpią także artyści scen warszawskich i krakowskich Jakub Oczkowski, Mariusz Jaśko i Tomasz Czerski, a także znany z serialu „Na sygnale” Marcin Grzymowicz. Wszystkich na pewno rozbawi Kabaret „Ciach”, a ważnym punktem programu będzie licytacja części cennych przedmiotów, przekazanych na rzecz Artura przez ludzi wielkiego serca z całej Polski.

Spektakl „Koziołek Matołek” w Świdnicy

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl familijny, tym razem będzie to „Koziołek Matołek” w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Przedstawienie zaplanowano na 8 października na godz. 17.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Koncert „Polska Moja” w Strzegomiu

Zebrała: AN

Poprzedni artykułZwłoki w Parku Centralnym [FOTO]
Następny artykułZniszczenia po pożarze szpitala są ogromne [FOTO]