Strona główna Kultura „Auto trafił Schlag?” już dziś w Świdnicy

„Auto trafił Schlag?” już dziś w Świdnicy

0

Młodzież z Technikum Mechanicznego w Świdnicy, Fundacja Chorda Auxit oraz Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają automaniaków, melomanów oraz wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu, łączącym dwa pozornie odległe od siebie światy – samochodów i muzyki. „Auto trafił Schlag?” rozpocznie się dziś o godz. 12.00 na świdnickim Rynku.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystym otwarciem wernisażu wystawy „Auto trafił Schlag? – maszyny początku XX wieku -samochody i organy” o godz. 12.00 na świdnickim Rynku. Wystawa w całości zostanie przygotowana przez grupę uczniów Technikum Mechanicznego w Świdnicy pod opieką Renaty Ślesar.

Po obejrzeniu wystawy organizatorzy zapraszają na krótki koncert z prelekcją multimedialną nt. analogii w budowie obu maszyn do Kościoła Pokoju w Świdnicy. Tę część wydarzenia przygotują i poprowadzą Zuzanna i Maciej Batorowie wraz z ich uczniami.

Impreza jest częścią projektu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne” i będzie miała miejsce w Rynku i w Kościele Pokoju w Świdnicy w czwartek 19 października 2017 r. Jest to wspólne dzieło Świdnickiego Ośrodka Kultury, młodzieży z Technikum Mechanicznego w Świdnicy oraz Fundacji Chorda Auxit.

Program:

12:00 – wernisaż wystawy „Auto trafił Schlag?” z udziałem prezydent Świdnicy na Rynku
ok. 12:20 – koncert z prelekcją nt. podobieństw w budowie organów i samochodów z pocz. XX w.

/materiały organizatora/

Poprzedni artykułOsiem medali dla Mechanika
Następny artykułPies zaatakował kobietę