Strona główna Wydarzenia Żarowskie Biegi Strefowe z akcją charytatywną „Zostań dawcą szpiku”

Żarowskie Biegi Strefowe z akcją charytatywną „Zostań dawcą szpiku”

0

Przyłącz się do walki z nowotworem krwi, podczas akcji charytatywnej zaplanowanej 1 października w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. W trakcie przedsięwzięcia, oprócz zapisów do bazy potencjalnych dawców szpiku, odbędzie się także zbiórka pieniędzy wraz z loterią fantową. Wydarzenie będzie towarzyszyło II Żarowskim Biegom Strefowym.

Akcję charytatywną Fundacji DKMS „Zostań dawcą szpiku” zaplanowano w niedzielę, 1 października w godzinach od 10.00 do 15.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, na ul. 1 Maja 2. – Chcemy zachęcić jak najwięcej osób do pomocy chorym na nowotwór krwi. Z chorobą nowotworową nikt chyba nie chciałby być sam. Nadzieję dają osoby zapisujące się do bazy dawców szpiku. Znalezienie dawcy jest równe podarowaniu komuś życia – wyjaśnia inicjatorka i organizatorka wydarzenia Agnieszka Jabczyk z Żarowa.

W trakcie akcji będziemy rejestrować potencjalnych dawców szpiku. Zaplanowaliśmy również zbiórkę pieniędzy z loterią fantową, na rzecz chorych na białaczkę. Fundusze będą pozyskiwane także ze sprzedaży ciast – mówi Agnieszka Jabczyk. W loterii będzie można wylosować chociażby zabiegi kosmetyczne, dużego misia czy pościel. – Fanty i ciasta będą pochodziły od sponsorów, w tym lokalnych przedsiębiorstw i osób prywatnych. Zebrane środki zostaną przekazane Fundacji DKMS – dodaje organizatorka.

Akcja charytatywna odbędzie się w ramach II Żarowskich Biegów Strefowych, organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Wśród zmagań sportowych znajdzie się wyścig rowerowy, marsz Nordic Walking, biegi dla najmłodszych, bieg na 5 km i rywalizacja na dystansie 10 kilometrów. Impreza rozpocznie się o 9.00 przy ul. Armii Krajowej w Żarowie. Biegi dla dzieci zaplanowano na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie (ul. 1 Maja 2), gdzie będzie zlokalizowane także miasteczko biegowe z atrakcjami.

Więcej o Zapisach i Regulaminie biegów znajdziesz TUTAJ.

Tekst: AN

Poprzedni artykułDroga transportu rolnego w Wirach
Następny artykułPierwsze klucze wręczone rodzinie z zawalonej kamienicy