Strona główna 112 Wzmożone kontrole na K-5 i K-35

Wzmożone kontrole na K-5 i K-35

3

Funkcjonariusze z Wydziałów Ruchu Drogowego KPP Świdnica oraz KMP Wałbrzych, prowadzą dzisiaj wspólne, zintensyfikowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na odcinkach dróg krajowych oznaczonych jako K-5 oraz K-35, przebiegających przez powiat.

Funkcjonariusze będą egzekwować od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowanie się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, zachowania wobec pieszych, jak i stosowania przez tych ostatnich elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Ponadto policjanci reagować będą na wykroczenia popełniane przez osoby piesze, takie jak niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni, czy przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Zadania będą realizowane przy wykorzystaniu będącego w dyspozycji sprzętu techniki policyjnej: ręcznych mierników prędkości, pojazdów, w tym wyposażonych w videorejestratory, urządzeń do sprawdzania stanu trzeźwości oraz motocykli służbowych. Akcja potrwa do 22.00.

/Źródło KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułPięściarskie emocje i charytatywna akcja!