Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka pracownia muzyczna i plastyczna czeka na chętnych

Świdnicka pracownia muzyczna i plastyczna czeka na chętnych

0

Lubisz śpiewać, chciałbyś grać, występować czy ciekawie spędzać czas? Od dziś możesz zapisać się na zajęcia do Pracowni Muzycznej działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Trwa również nabór na zajęcia plastyczne.

Zajęcia organizowane będą w nowej siedzibie Pracowni Muzyczne MDK-u, budynek Gimnazjum nr 1, ul.M. Kozara-Słobódzkiego 21. W ofercie pracowni są cztery rodzaje warsztatów .

Wokalne zajęcia prowadzone są w ramach Studia Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Bartek” dla solistów i osób lubiących wspólne śpiewanie – od lat 6 i młodzież; działają tu zespoły: „Wirusy” dla młodszych i „Bez nazwy” dla starszej młodzieży. Nowością dla chętnych jest nauka śpiewu klasycznego oraz wspólne wyjazdy i występy z zespołem muzyki dawnej „Totus Musicus”.

Kolejne warsztaty, skierowane do dzieci od lat 6 i młodzieży, dotyczą nauki gry na instrumentach klawiszowych – keyboard, pianino, w ramach Koła keyboardowe „Klawiatura”. Dodatkowo prowadzone są także zajęcia z nauki gry na gitarze i flecie.

Ponad to działa Zespół Muzyki Dawnej „Totus Musicus” , a podczas zajęć dzieci od lat 9 i młodzież uczą się gry na typowych dawnych instrumentach – m.in. lutni i harfie oraz doskonalą umiejętności gry na gitarze i flecie. W ofercie zajęć jest również wspólne muzykowanie w oparciu o muzykę dawną i nie tylko, wyjazdy na obozy i warsztaty.

Dla najmłodszych, w wieku od 4 do 6 lat, prowadzone są warsztaty taneczno-wokalne na pracowni Zespołu Piosenki i Ruchu „TIMKI”. W ramach zajęć przewidziano – zabawę w oparciu o muzykoterapię, artreterapię i choreoterapię, naukę piosenek – praca z mikrofonem, podstawy tańca -balet oraz nowość nauka tańców dawnych.

Wszystkie zajęcia prowadzi Agnieszka Banach, nauczyciel dyplomowany, muzyk, specjalista w dziedzinie – rytmiki, nauczania śpiewu i gry na instrumentach klawiszowych, flecie prostym oraz instrumentach dawnych. Szczegółowe informacje i zapisy od 1 września codziennie w godz. 15.30 -18.30 – sala przy Gimnazjum nr 1 (pierwsze wejście od strony boiska).

*** Trwa również nabór do pracowni plastycznej. Zajęcia prowadzone w sześciu grupach są zróżnicowane pod względem wieku uczestnika jak i kierunku zainteresowania. Zadania realizowane są w szerokim wachlarzu technik plastycznych, atrakcyjnych dla chłopców i dziewczyn z zakresu: ceramiki z elementami garncarstwa, malarstwa, technik różnych dla starszych i młodszych, małych form dekoracyjnych. Zajęcia prowadzone są codziennie od godz. 16.00 w przyziemiu Gimnazjum nr 1, ul. M. Kozara -Słobódzkiego 21. Nauczycielem prowadzącym jest Elżbieta Tarnowska.

/MDK w Świdnicy/

Poprzedni artykułPijalnia pod bykami
Następny artykułMini fabryczka tytoniu w prywatnym mieszkaniu