Strona główna Konkursy Spektakl „Piotruś Pan”

Spektakl „Piotruś Pan” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Znamy zwycięzcę konkursu, w którym nagrodą było jedno podwójne zaproszenie na spektakl „Piotruś Pan”. Przedstawienie odbędzie się 24 września o godz. 16.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. W magiczną krainę Nibylandii pełną niesamowitych przygód Piotrusia, Zagubionych Chłopców i Dzwoneczka zabiorą publiczność aktorzy z wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora.

Świdnicki Ośrodek Kultury spektaklem „Piotruś Pan” Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha rozpoczyna sezon spektakli familijnych. Przedstawienie będzie pokazane 24 września o godz. 16.00 w Teatrze Miejskim, w ramach projektu teatralnego „Czas na teatr”.

„Piotruś Pan” to klasyka literatury dziecięcej. Któż nie zna przygód chłopca, który postanowił nigdy nie dorastać? Kto z nas nie tęskni za życiem w Nibylandii, fantastycznej krainie stworzonej przez nieposkromioną dziecięcą wyobraźnię? Znana i kochana przez dzieci baśniowa powieść sprzed stu lat została na nowo ujęta przez reżyserkę Karolinę Maciejaszek, która postanowiła stworzyć dwóch równorzędnych bohaterów – Piotrusia Pana i Wendy. Oprócz więc awanturniczej opowieści z niesamowitymi przygodami Piotrusia, Zagubionych Chłopców i wróżki Dzwoneczka, w przedstawieniu do głosu dochodzi także piękna historia o miłości i dojrzewaniu.

W spektaklu użyte są różne środki artystycznego wyrazu. Znajdziemy w nim elementy teatru lalkowego, teatru formy i teatru cieni oraz zapadające w pamięć piosenki.

Czas trwania: 80 min, publiczność: 6+, bilet w cenie – 5 zł (sprzedaż Informacja Turystyczna w Świdnicy).

Rozwiązanie konkursu

Dla naszych Czytelników mieliśmy jedno podwójne zaproszenie naspektakl „Piotruś Pan” w Świdnicy. Pytanie konkursowe brzmiało: Jak się nazywa autor powieści, w której przedstawione są przygody Piotrusia Pana?, a prawidlowa odpowiedź to: James Matthew Barrie. Zaproszenie otrzymała pani Agnieszka Ciunajtis – Arczykowska. Gratulujemy!

Poprzedni artykułTrzymana na łańcuchu i głodzona mała Inka odzyskała siły [Aktualizacja]
Następny artykułKto kogo pobił? [VIDEO]