Strona główna Sport Siatkówka Siatkarskie granie w Strzegomiu

Siatkarskie granie w Strzegomiu [FOTO]

0

Siatkarze ze szkół podstawowych zainaugurowali 22 września w Strzegomiu rozgrywki w programie „Siatkarski Dolny Śląsk”. W turnieju wystartowały szkoły podstawowe z Kamieńca Wrocławskiego, Siechnic, Ciepłowód i gospodarze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu.

Program ukierunkowany jest na upowszechnianie piłki siatkowej chłopców, a dofinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Koordynatorem szkolnym programu jest nauczyciel wychowania fizycznego Robert Kotowicz. Wrocław reprezentowali trenerzy: Piotr Lebioda i Leszek Mazur wraz z trzema zawodnikami II-ligowej sekcji siatkówki klubu Gwardia Wrocław.

W turnieju zagrało 15 drużyn w trzyosobowych składach. Zawodnicy rywalizowali według zasad mini piłki siatkowej, czyli na boiskach o wymiarach 7x7m. Po rundzie eliminacyjnej do finału awansowały drużyny z Kamieńca Wrocławskiego i PSP nr 4 ze Strzegomia. W finale siatkarze z Kamieńca nie dali szans gospodarzom i to oni wygrali cały turniej.

Zwycięzcy z rąk dyrektor Janiny Klonowskiej i zastępcy burmistrza  Strzegomia – Wiesława Witkowskiego otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy. Nauczyciele zaproszonych szkół otrzymali pamiątki ze Strzegomia promujące atrakcje miasta.

Poprzedni artykułBoks w Galerii Świdnickiej. Emocje i akcja charytatywna.
Następny artykułRusza Puchar Polski: Przedstawiamy bohaterki świdnickiego turnieju!