15-letni Jakub Kanik ze Świebodzic wywalczył złoty medal w pchnięciu kulą na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Bielsku-Białej. Zdobył także brąz w drugiej trenowanej przez siebie dyscyplinie, rzucie dyskiem.

Kuba trenuje w wałbrzyskim Lekkoatletycznym Klubie Sportowym Górnik Wałbrzych, ale jest mieszkańcem Świebodzic, do niedawna uczniem Szkoły Podstawowej nr 2. Obecnie Kuba uczęszcza do klasy sportowej w SP 26 w Wałbrzychu. Ma już na swoim koncie tytuł Mistrza Dolnego Śląska, a obecny tytuł Mistrza Polski jest prawdziwym ukoronowaniem dwóch lat ciężkiej pracy i intensywnych treningów.
W trakcie zakończonych Mistrzostw Polski w Białej Podlaskiej Kuba ustanowił także swój rekord życiowy.
/Źródło UM Świebodzice/
![W wielkim finale strzelać im nie kazali… [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/DSC08130_wynik-238x178.jpg)

![Świdnicki Turniej Curlingowy już w ten weekend! [POD NASZYM PATRONATEM]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/03/4.-Swidnicki-Turniej-Curlingowy-dzien-drugi-2025.03.22-45-238x178.jpg)





![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)