Strona główna Wydarzenia Świebodzice Jaśniej na przejściach dla pieszych

Jaśniej na przejściach dla pieszych

1

Od tygodnia trwa montaż oświetlenia na czterech przejściach dla pieszych w Świebodzicach. Są to miejsca szczególnie uczęszczane, a z racji dużego ruchu kołowego, należące do wyjątkowo niebezpiecznych – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Oświetlenie montowane jest w ramach dużego projektu unijnego, związanego z ograniczaniem skutków niskiej emisji, na który Gmina Świebodzice uzyskała dofinansowanie za pośrednictwem Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wartość całego projektu (a w jego skład wchodzi szereg działań, m. in. przebudowa oświetlenia, budowa Centrum Przesiadkowego, ścieżek rowerowych czy zakup czwartego autobusu) to 7 433 750,56 PLN, dofinansowanie 6 110 786,96 PLN.

Jaśniej i bezpieczniej będzie na dwóch przejściach dla pieszych przy ul. Wałbrzyskiej (ruchliwa droga krajowa i wojewódzka), Strzegomskiej oraz Mieszka I (Osiedle Piastowskie, okolice mini centrum handlowego). O doświetlenie przejść występowali mieszkańcy poprzez zgłoszenia do budżetu obywatelskiego, a także radni miejscy – chociażby przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa RM Jarosław Dąbrowski.

Montaż oświetlenia ma się zakończyć w ciągu najbliższych kilku dni. To już trzecie zadanie w ramach niskiej emisji, które jest w trakcie realizacji. Z początkiem września rozpoczęła się przebudowa Placu Dworcowego, rusza także budowa ścieżek rowerowych.

/Źródło i zdjęcie UM Świebodzice/

Poprzedni artykułKolejne zderzenie w Mielęcinie [FOTO]
Następny artykułRośnie nowy mistrz w pchnięciu kulą!