Strona główna Bez kategorii Podsumowali Wakacyjną Szkółkę Tenisa Ziemnego

Podsumowali Wakacyjną Szkółkę Tenisa Ziemnego

0

Blisko trzydzieścioro dzieci w wieku od 5 do 13 lat skorzystało z Wakacyjnej Szkółki Tenisa Ziemnego organizowanej od wielu lat przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Tenis Fan Klubem.

Młodzi adepci tej dyscypliny sportowej mogli za darmo uczyć się gry w tenisa pod ścisłym okiem trenerów: Mateusz Kwinty, Marty Antonowicz, Mateusza Tondela i Karoliny Serwin. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki przez cały sierpień. W dużej mierze w formie zabaw dzieciaki ćwiczyły uderzenia z forhendu, bekhendu, serwis oraz sposób poruszania się po korcie.

Na szczęście na wszystkich zajęciach pogoda dopisywała. Z doświadczenia wiemy, że szkółka tenisowa jest dla wielu pierwszym krokiem do ściślejszego zainteresowania się tenisem ziemnym. Dalsza część szkoleń w ramach indywidualnych treningów zależy już od zainteresowania uczniów, rodziców i umówienia się z trenerami. Na zakończenie najwytrwalsi otrzymali certyfikaty ukończenia miesięcznego kursu oraz coś słodkiego – komentuje jeden z organizatorów szkółki – Waldemar Kurek ze świdnickiego OSiR-u.

Poprzedni artykułKękę i Hunter w Świdnicy. Kto jeszcze zagra w tym roku?
Następny artykułModzi szczypiorniści rozpoczęli walkę o medale! [FOTO]